Naga MarketsAkcjami deflacyjnymi nazywamy akcje tych spółek, które zachowują się lepiej w okresie spadku presji inflacyjnej. Gdy spada inflacja, spadają ceny surowców dobrze zachowują się akcje spółek wrażliwych na zmiany stóp procentowych, na przykład banków.  

Akcjami inflacyjnymi  nazywamy z kolei akcje tych spółek, które zachowują się lepiej w okresie wzrostu presji inflacyjnej. Gdy rośnie inflacja dobrze zachowują się ceny spółek, na których zyski pozytywnie wpływa wzrost cen surowców.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przyznam, że biorąc to pod uwagę zwrócił wzrok na wykres siły względnej PEKAO/ KGHM. Na wykresie tym mamy do czynienia z długoterminowym trendem wzrostowym.

PEKAO/KGHM

PEKAO-KGHM

Obecnie prawdopodobnie dobiega końca korekta spadkowa. Oscylator stochastyczny na wykresie tworzonym w oparciu o dane tygodniowe znalazł się w strefie wyprzedania.

Stwarza to szansę na wzrost siły  względnej PEKAO/KGHM w perspektywie najbliższych kilku miesięcy.

Jakie mogą być fundamentalne przesłanki tego wzrostu (jeżeli nastąpi). Po pierwsze relatywna przyszła siła banków (których przedstawicielem jest PEKAO) może wynikać ze stosunkowo niskiego poziomu stóp procentowych, a może nawet szans na ich obniżkę przez RPP.

invest

Relatywna przyszła słabość spółek surowcowych (których przedstawicielem jest KGHM) może z kolei wynikać z dalszych spadków cen surowców, w tym ropy naftowej i miedzi.

Sławomir Kłusek https://analizy-rynkowe.pl/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here