Kurs cyfrowego PolsatuKurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,74%. Akcje drożały o 1,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 30,30 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego o 0,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, podobnych jak w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 29,96 zł. Była to kolejna mocna sesja z rzędu, wyprowadzająca spółkę na nowe historyczne maksima. W sumie od początku roku spółka zyskuje już około 35%.


Akcje Cyfrowego Polsatu na nowych maksimach

Notowania spółki zaliczyły podczas wczorajszej sesji czwarty wzrostowy dzień z rzędu. Warto zaznaczyć, że dynamika wzrostu jest bardzo imponująca. Wśród powodów wzrostów wymienia się między innymi podwyżki opłat za usługi telekomunikacyjne u głównych krajowych operatorów. Właśnie te spółki zyskiwały w ostatnim czasie, w tym także Cyfrowy Polsat. Wykres tygodniowy pokazuje, że spółka wyszła na nowe historyczne maksima notowań przełamując poziom oporu, który długo zatrzymywał wszelkie wzrosty w okolicach 28 zł. Obecnie cena przekracza już poziom 30 zł.

cyfrowy polsat 14.06.2019
Kurs akcji Cyfrowy Polsat 14.06.2019, źródło: xStation 5

Netia bez dywidendy. Moody’s podnosi rating

Podczas wczorajszej sesji akcjonariusze Netii zdecydowali o nie wypłacaniu dywidendy z zysku za 2018 rok. Cały zysk postanowiono przeznaczyć na kapitał zapasowy spółki. Głównym akcjonariuszem Netii jest Cyfrowy Polsat. Wcześniejsze informacje także są pozytywne dla spółki, mianowicie agencja Moody’s z podniosła rating korporacyjny Cyfrowego Polsatu. Perspektywa została zmieniona na stabilną z pozytywnej. Zdaniem agencji podwyższenie ratingu odzwierciedla poprawę podstawowych wskaźników zadłużenia, a także wiodącą pozycję na rynku usług płatnej telewizji oraz stacjonarnych i mobilnych telefonii czy też usług szerokopasmowych.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here