Talerze satelitarne Cyfrowy PolsatKurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,05%. Akcje drożały o 0,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 29,46 zł. Jest to dobry wynik na tle spadającego o 0,29% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy średnich obrotach, wyższych niż w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 29 zł. Była to kolejna udana sesja w ostatnim czasie. W sumie od początku roku spółka zyskuje już około 35%.


Akcje Cyfrowego Polsatu z pozytywną techniką

Notowania spółki od końca września stabilnie rosną. W tym okresie spółka zyskała niemal 15% czyli więcej niż połowa wcześniejszej korekty rozpoczętej pod koniec czerwca. To wszystko wskazuje na to, że cena powinna kierować się w rejon 29,50 zł czyli wcześniejszego wierzchołka, przełamanie tego poziomu powinno skutkować atakiem na historyczne maksima. Spoglądając na wykres z tygodniowym interwałem czasowym, widać że sytuacja wygląda bardzo pozytywnie. Ostatnia duża korekta zatrzymała się mniej więcej w rejonie poprzednich wierzchołków, skąd doszło do dynamicznego odbicia. Wybicie 29,50 zł powinno więc skutkować kontynuowaniem silnego trendu wzrostowego z jakim mamy do czynienia od końca ubiegłego roku.

cyfrowy polsat 13.11.2019
Akcje Cyfrowego Polsatu 13.11.2019

8,60 mld zł przychodów od początku roku

W ubiegłym tygodniu spółka pochwaliła się wynikami uzyskanymi w trzecim kwartale. Są one co najmniej zadowalające i zostały dobrze przyjęte przez inwestorów. Spółka miała w trzecim kwartale 231,3 mln zł zysku netto wobec 226,1 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 459 mln zł wobec 396,5 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,89 mld zł wobec 2,73 mld zł rok wcześniej. Od stycznia zysk wynosi 786,8 mln zł w porównaniu z 762,7 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody sięgnęły w tym czasie 8,60 mld zł wobec 7,68 mld zł przed rokiem.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here