Naga MarketsDekoder z logo Cyfrowego PolsatuKurs akcji spółki Cyfrowego Polsatu, jednego z największych w Polsce operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług telewizyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,25%. Akcje drożały o 0,32 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 26,16 zł. Jest to słaby wynik na tle rosnącego wczoraj o 1,56% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy bardzo niskich obrotach, niższych niż w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 26 zł. Była to sesja o niewielkim znaczeniu technicznym, na tle ostatnich wzrostów. W sumie od początku roku wzrost kursu sięga 20%.


Akcje Cyfrowego Polsatu blisko kluczowego oporu

Spoglądając na wykres z tygodniowymi notowaniami, widać że od 2013 roku mamy umiarkowanie wzrostową tendencję. W tym czasie respektowana jest linia hossy oraz kluczowy opór w rejonie 28 zł. Kurs sprawia jednak wrażenie przyciągania do tej strefy i obecnie, po spadkach z początku maja, bardzo szybko spółka odrabia straty. Wszystko więc może wskazywać na to, że niebawem strona popytowa spróbuje kolejny raz zaatakować kluczową strefę oporu, mimo że podczas wczorajszej sesji zwyżka lekko wyhamowała. Cały tydzień i tak można zaliczyć do udanych.

cyfrowy polsat 31.05.2019
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu 31.05.2019, źródło: xStation 5

Polkomtel zapłaci niemal 40 mln zł kary

Wczoraj spółka poinformowała, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Polkomtel czyli spółkę należącą do Grupy Cyfrowego Polsatu, karę w wysokości 39,46 mln zł. Polkomtel stosował praktyki naruszające interesy konsumentów. Dotyczyły one usług, które nie były wliczane do kwoty abonamentu, a które Polkomtel automatycznie uruchamiał przy podpisaniu umowy. Początkowo były one darmowe, jednak po okresie promocyjnym, stawały się automatycznie płatne i to bez wyrażenie zgody klienta, co jest złamaniem przepisów o prawach konsumenta. Decyzja nie jest jednak prawomocna, spółce przysługuje odwołanie od niej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here