Naga Markets

Dekoder z logo Cyfrowego PolsatuKurs akcji spółki Cyfrowego Polsatu, jednego z największych w Polsce operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług telewizyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,25%. Akcje drożały o 0,32 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 26,16 zł. Jest to słaby wynik na tle rosnącego wczoraj o 1,56% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy bardzo niskich obrotach, niższych niż w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 26 zł. Była to sesja o niewielkim znaczeniu technicznym, na tle ostatnich wzrostów. W sumie od początku roku wzrost kursu sięga 20%.


Akcje Cyfrowego Polsatu blisko kluczowego oporu

Spoglądając na wykres z tygodniowymi notowaniami, widać że od 2013 roku mamy umiarkowanie wzrostową tendencję. W tym czasie respektowana jest linia hossy oraz kluczowy opór w rejonie 28 zł. Kurs sprawia jednak wrażenie przyciągania do tej strefy i obecnie, po spadkach z początku maja, bardzo szybko spółka odrabia straty. Wszystko więc może wskazywać na to, że niebawem strona popytowa spróbuje kolejny raz zaatakować kluczową strefę oporu, mimo że podczas wczorajszej sesji zwyżka lekko wyhamowała. Cały tydzień i tak można zaliczyć do udanych.

cyfrowy polsat 31.05.2019
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu 31.05.2019, źródło: xStation 5

Polkomtel zapłaci niemal 40 mln zł kary

Wczoraj spółka poinformowała, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Polkomtel czyli spółkę należącą do Grupy Cyfrowego Polsatu, karę w wysokości 39,46 mln zł. Polkomtel stosował praktyki naruszające interesy konsumentów. Dotyczyły one usług, które nie były wliczane do kwoty abonamentu, a które Polkomtel automatycznie uruchamiał przy podpisaniu umowy. Początkowo były one darmowe, jednak po okresie promocyjnym, stawały się automatycznie płatne i to bez wyrażenie zgody klienta, co jest złamaniem przepisów o prawach konsumenta. Decyzja nie jest jednak prawomocna, spółce przysługuje odwołanie od niej.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAmica [AMC] – z szansami na powrót do wzrostów – analiza na zamówienie
Następny artykułAkcje Energa odrabiają straty. Wyniki kwartalne zgodne z oczekiwaniami
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here