Naga MarketsAkcje Columbusa mocno w górę. Ambitne plany spółki napędzają wzrostyAkcje Columbus Energy rozpoczęły poniedziałkową sesję ceną otwarcia nawet o 12,5% wyższą niż piątkowe zamknięcie wskutek opublikowania przez spółkę lawiny dobrych informacji, jednak późniejsze godziny notowań sprowadziły kurs w dół. Obecnie, chwilę po 13:00, kurs akcji CLC jest na plusie o “jedynie” 2,28%.

  • Akcje Columbusa są jednym z beneficjentów koronawirusowej hossy na NewConnect
  • Od początku roku notowania spółki wzrosły o ponad 402%
  • Kapitalizacja rynkowa Columbusa wynosi obecnie 2,88 mld zł i jest większa od m.in. wchodzącego w skład WIG20 Alior Banku

Columbus: akcje w górę dzięki licznym zapowiedziom spółki

Kurs akcji Columbusa wystrzelił w górę na otwarciu do nawet 79 zł. Za powstaniem tak dużej luki stoi szereg informacji, którymi w ostatnich dniach spółka zbombardowała inwestorów. W piątek odbył się bowiem Columbus Day, w którym firma zaprezentował swoje ambitne cele na najbliższy czas i kolejny rok.

Akcje Columbusa mocno w górę. Ambitne plany spółki napędzają wzrosty
Notowania Columbus Energy. Źródło: stooq.pl

Columbus zamierza w kolejnym roku stworzyć farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW. To więcej niż całkowita moc zainstalowana we wszystkich źródłach fotowoltaicznych jeszcze w 2015 roku w danych Instytutu Energii Odnawialnej.

Spółka planuje także wyemitować zielone obligacje i pozyskać we właśnie taki sposób aż 0,5 mld zł i to jeszcze w tym roku.

– Wychodzimy do rynków finansowych, na których jest nadpłynność kapitału dłużnego. My spełniamy oczekiwania inwestorów i liczymy na pozyskanie 500 mln zł jeszcze przed końcem tego roku – stwierdził Dawid Zieliński, prezes Columbusa, w rozmowie z ISBnews.

Zobacz również: Akcje Allegro drożeją o 53% w pierwszym dniu historycznego IPO

Jedną z najważniejszych informacji jest także chęć spółki do zadebiutowania na głównym rynku GPW jeszcze do końca połowy przyszłego roku. Spółka obecnie jest na etapie zatwierdzania do obrotu wszystkich akcji na rynku NewConnect. Gdy ta procedura zostanie zakończona, wznowiony zostanie prospekt emisyjny, jak obiecuje prezes Columbusa.

Firma rozpocznie także dystrybucję ładowarek do samochodów elektrycznych, rozszerzając swoją ofertę sprzedażową.

W piątek wieczorem zarząd pochwalił się także szacunkowymi danymi za III kwartał 2020 roku. Skonsolidowane przychody wzrosły aż o 182 proc. i osiągnęły wartość 209 mln z względem 74 mln zł rok wcześniej. Natomiast skonsolidowany zysk brutto wyniósł 30 mln zł wobec 4,8 mln zł w III kw. 2020 r. To wzrost aż o 525 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here