Naga MarketsObecne warunki rynkowe powiązane bezpośrednio z koronawirusem wpływają na zwiększą aktywność wśród klientów detalicznych, co w naturalny sposób znajduje swoje odzwierciedlenie również w wynikach finansowych brokerów oraz domów i biur maklerskich. Broker CMC Markets przedstawił dziś najnowszą aktualizację wyników za okres od 1 kwietnia 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. (“pierwszy kwartał 2021 r.” lub “okres”).

CMC Markets prognozuje zysk operacyjny powyżej 245 milionów funtów

CMC Markets poinformowało, że na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy aktywność handlowa klientów pozostawała na poziomie około dwukrotnie wyższym niż w tym samym okresie w roku poprzednim. W rezultacie dochód operacyjny netto za 1 kwartał 2021 r. jest wyższy od zgłoszonego w całym pierwszym półroczu 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nasze inwestycje w technologie nadal przyciągają i utrzymują klientów, a dzięki wiodącej na rynku funkcjonalności i solidnym wynikom operacyjnym w tych niezwykle wysokich okresach wolumenowych, pozyskiwanie klientów i aktywna liczba klientów pozostaje na wysokim poziomie – podano w komunikacie.

Rada Nadzorcza spółki jest przekonana, że nawet w przypadku bardziej znormalizowanej działalności handlowej klientów, przy solidnych wynikach działalności, dochód operacyjny netto w 2021 r. przekroczy górną granicę obecnego konsensusu rynkowego, który zakłada:

  • Zysk operacyjny netto w wysokości 245,9 mln GBP, (dolna granica – 239,1 mln GBP; górna granica – 255,5 mln GBP)
  • Zysk przed opodatkowaniem w wysokości 85,2 mln funtów, (dolna granica – 75,8 mln funtów; górna granica – 93,5 mln funtów)

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CMC MARKETS

Akcje CMC Markets rosną o ponad 20 proc.

Tak dobre dane sprawiły, że notowania spółki, które rosły w trakcie czwartkowego handlu o 4,44 proc. dziś o poranku zyskiwały kolejne 20 proc. Fakt ten sprawił, że cena akcji spółki znalazła się na najwyższym poziomie w historii jej notowań.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBloober mocno w górę na NewConnect. OÜ Blite Fund kupuje akcje
Następny artykułBudimex rozpoczął przegląd opcji strategicznych segmentu deweloperskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here