Naga Markets82% niżej od wyników zeszłorocznych plasowały się przychody Grupy CI Games w drugim kwartale 2018 roku, wynosząc 13,2 mln zł. Przełożyło się to na stratę netto rzędu niemal 10 mln zł, wobec 1,4 mln zł czystego zysku z tego samego okresu rok wcześniej. Notowania akcji na GPW otwierały się ze sporą luką spadkową i traciły w kluczowym momencie powyżej 16%.

W komunikacie prasowym spółka tłumaczy, że zdarzenia jednorazowe – na łączną kwotę 8,6 mln zł – znacząco przełożyły się na ostateczne wyniki w minionym kwartale. „W I półroczu osiągnęliśmy zadowalającą sprzedaż, jednak na wyniki znacząco wpłynęły zdarzenia jednorazowe – odpisy o łącznej wartości 8,6 mln zł. W tym czasie uporządkowaliśmy strukturę naszej firmy oraz wzmocniliśmy kadrę menedżerską. Równolegle prowadziliśmy intensywne działania koncepcyjne i produkcyjne nad kolejną grą snajperską pt. Sniper Ghost Warrior Contracts oraz rozpoczęliśmy współpracę w zakresie tworzenia gry Lords of the Fallen 2 z nowojorskim studiem Defiant. Do 2020 roku chcemy zrealizować co najmniej trzy istotne projekty o łącznej wartości 100 mln zł. Jesteśmy wreszcie gotowi, żeby skoncentrować się na wzbogaceniu naszego portfolio o nowe tytuły. Mamy zabezpieczenie finansowe – umowę kredytową na 35 mln zł z mBankiem, z której korzystamy dopiero od czerwca 2018 r. Na dzień publikacji raportu okresowego mamy również ponad 10 mln zł gotówki na naszych rachunkach bankowych” – informuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie zmienia to jednak faktu, że od pojawienia się zwiastuna nowego Snipera ze stajni Grupy, na giełdzie wybuchła prawdziwa euforia i akcje w kilka tygodni znacząco rosły. Po wspomnianej aprecjacji zaraz może nie zostać ślad. Cena w piątek otwiera się pod szczytami z przełomu listopada i grudnia oraz pod 61,8% zniesienia dynamicznego trendu wzrostowego z ostatnich sesji.

CIG D1, Źródło: Tradingview.com

„Obecnie spółka nie ma potrzeby przeprowadzenia emisji akcji. Uwzględniając środki na rachunkach bankowych oraz linię kredytową mamy przeszło 40 mln zł dostępnych środków. Natomiast w przypadku, gdy będziemy mieli interesujące cele akwizycji w obrębie producentów gier wideo lub istotne, nowe projekty, rozważymy opcję skorzystania z emisji. W takich sytuacjach liczy się często szybkość działania i dlatego chcemy, aby akcjonariusze zdecydowali o upoważnieniu zarządu i Rady Nadzorczej do ewentualnego podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego” – dodaje Marek Tymiński.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here