Naga Marketsci gamesCI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive). Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za 2018 rok. Poniżej kluczowe dane z dokumentu oraz analiza techniczna spółki.

Spółka wypracowała 22,69 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2018 r. wobec 5,45 mln zł zysku rok wcześniej.

“W 2018 r. nie miała miejsca żadna premiera, w związku z tym zrealizowane przychody ze sprzedaży w wysokości 22 mln zł zostały osiągnięte dzięki sprzedaży produkcji z serii ‘Sniper‘ i ‘Lords of the Fallen’. W 2018 r. podjęliśmy decyzję o korekcie wartości prac rozwojowych o 12,2 mln zł dotyczących ‘Sniper Ghost Warrior 3’ oraz wersji mobilnej ‘Lords of the Fallen’ (2,8 mln zł). Odpisy te prezentują operację księgową, która powiększyła stratę netto o 15 mln zł, natomiast nie miała ona wpływu na przepływy finansowe. Grupa odnotowała dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w wysokości 8,8 mln zł i zainwestowała w prace rozwojowe ponad 24 mln zł” – napisał prezes Marek Tymiński w liście do akcjonariuszy.

Strata operacyjna wyniosła 22,38 mln zł wobec 12,71 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 21,99 mln zł w 2018 r. wobec 103,03 mln zł rok wcześniej.

“Rok 2018 uważam za bardzo udany. Dokonaliśmy szeregu znaczących zmian i na dziś posiadamy dużo mocniejsze fundamenty oraz realny potencjał aby nasze wyniki finansowe w latach kolejnych były znacząco lepsze od historycznie najlepszych. Branża gier wideo cały czas dynamicznie się rozwija i chcemy być również tego beneficjentem” – dodał Tymiński w liście.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki nieznacznie rosną o poranku. W szerszym kontekście mamy opór przy 1,25 zł. Mamy też układ coraz wyższych dołków, co wskazuje na słabnącą podaż pod oporem, a to daje szanse na przełamanie go w dłuższym okresie czasu.

cigames
źródło xStation 5

Czytaj także: Izostal [IZS] – mocna poprawa wyników i świetne perspektywy – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here