Naga MarketsAkcje CI Games najwyżej od początku roku. Spółka planuje wydanie kolejnej gryPoniedziałkowa sesja przyniosła niewielkie wzrosty DJIA oraz S&P500. Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja na indeksie Nasdaq, który zakończył notowania na historycznych maksimach. W obawie przed wybuchem drugiej fali epidemii rynki zachowują się podobnie, jak to miało miejsce od kwietnia, tj. na zwiększonym pesymizmie zyskiwały akcje szeroko pojętego sektora technologicznego, a traciły na wartości spółki reprezentujące tzw. starą gospodarkę.

Turystyka kończy sesję na czerwono

Dla przykładu ponad 2% wyżej zakończyły notowania akcje m.in. Microsoftu, Apple, nieco mniej zyskały akcje Amazona czy Netflixa, lecz kursy tych spółek w ostatnich tygodniach poprawiają historyczne maksima. Natomiast sesję na czerwono zakończyli m.in. armatorzy statków wycieczkowych, przewoźnicy lotniczy oraz właściciele resortów i parków rozrywki. Natomiast w przeciwnym kierunku podążały europejskie indeksy, gdzie inwestorzy z powodu braku informacji makro śledzili z uwagą rozwój sytuacji w Wirecard, który wczoraj stracił na wartości ok 44% (w ciągu ostatnich trzech dni kurs spadł ze 100 na 11,38 euro za akcję). Jeżeli chodzi o dane makro, to dzisiaj poznamy czerwcowe odczyty wskaźnika PMI dla usług i przemysłu w strefie euro i USA.

W przypadku polskiego parkietu większymi wzrostami zakończyły poniedziałkową sesję indeksy średnich i małych spółek. Poprawiające się odczyty makro oraz nastroje małych przedsiębiorstw wpływają na wzrost notowań spółek o najmniejszej kapitalizacji, co może być symptomem przeniesienia uwagi inwestorów z największych spółek na parkiecie. Co ciekawe, w przypadku spółek z indeksu WIG20 najmocniejszym wzrostem mogą pochwalić się akcje JSW i CD Projekt.

Prawdopodobnie wzrost na JSW jest spowodowany jest możliwością szybszego powrotu do normalnej produkcji w sektorach wykorzystujących stal, do produkcji której wykorzystuje się węgiel koksujący. W przypadku rynku szerokiego blisko 29% zyskały akcje CI Games, która poinformowała o planach wydania w IV kwartale gry „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” na konsole PS4, XBOX One oraz PC. Kurs akcji zakończył notowania na tegorocznych maksimach.

WIG w układzie dziennym

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here