Naga MarketsAkcje CI Games i Biomed Lublin rosły o ponad kilkanaście procent w poniedziałek
Marek Tymiński, prezes CI Games.

Dobre nastroje w Europie, spadki w USA Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostami indeksów na GPW. WIG20 zyskał 0,2%, WIG 0,5%, mWIG40 0,4%, a sWIG80 0,9%. Na szerokim rynku pozytywnie (i przy dużych obrotach) wyróżniały się CI Games (19,3%), Biomed Lublin (16,0%) oraz XTB (7,4%), a wśród blue-chipów KGHM (5,6%).

Akcje Biomed Lublin i Ci Games liderami wzrostów, tracił Mercator

Spadki zanotowały z kolei CD Projekt (-2,8%) oraz Mercator (-5,1%). Jeszcze lepsze nastroje dominowały w Europie, gdzie DAX wzrósł 1,3%, CAC 1,7%, a FTSE 1,3%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozczarowała natomiast sesja w USA. Po dobrym początku ostatecznie S&P stracił -0,9%, a Nasdaq -2,1%. Dzisiaj sezon wyników za II kwartał rozpoczynają banki amerykańskie (Citigroup, JP Morgan i Wells Fargo). Jeżeli wyniki będą odbiegały od konsensusu (w jedną lub drugą stronę), mogą one przesądzić o sentymencie na globalnych rynkach w najbliższych dniach oraz wpłynąć na kursy akcji europejskich (w tym polskich) banków.

Z kolei w Polsce będzie miało miejsce posiedzenie RPP. Nieco słabsze nastroje widać również dzisiaj w Azji, gdzie NIKKEI traci około 1%. Kontrakty na S&P są już jednak na lekkim plusie.

Michał Fidelus, BDM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia PSV: Kontrakty na niemiecki indeks cofają. Ponowny powrót do konsolidacji
Następny artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 14 lipca 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here