Naga Markets

Akcje restauracji, sprzedawców detalicznych i kasyn w Makau notowane w Hongkongu zanotowały jedne z największych spadków wśród blue chipów do południa, podczas gdy producenci alkoholi zyskiwali na chińskim rynku lądowym. Operator restauracji Haidilao International Holding Ltd. spadł o 6,9%, Chow Tai Fook Jewellery Group Ltd. stracił 6,0%, natomiast Sands China Ltd. i Galaxy Entertainment Group Ltd. stracili odpowiednio 6,7% i 6,0%. Indeks Hang Seng Index HSI spadł o 2,1% do 17616,06.

COVID wraca do Chin?

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia zgłosiła w poniedziałek ponad 26 000 codziennych przypadków Covid-19, najwyższą liczbę od siedmiu miesięcy i szósty dzień z rzędu, kiedy dzienne przypadki przekroczyły 20 000. W Pekinie odnotowano dwa zgony związane z wirusem. W południowym centrum produkcyjnym Guangdong, prowincji najbardziej dotkniętej ostatnim wybuchem epidemii, władze zgłosiły ponad 9 000 przypadków i nakazały blokadę dzielnicy Baiyun na pięć dni.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Chińskie zapasy konsumpcyjne odbiły się od niskich poziomów pod koniec października po tym, jak Pekin przedstawił pakiet środków mających na celu ograniczenie wpływu jego rygorystycznej polityki zerowej COVID-19. Podczas gdy niektórzy lokalni urzędnicy podjęli kroki w celu złagodzenia ograniczeń, takich jak zniesienie obowiązkowych masowych testów, inni musieli stawić czoła presji, aby powstrzymać wzrost liczby przypadków poprzez nałożenie ograniczeń ruchu.

„Liczby Covid-19 [w Chinach] szybko rosną, wymuszając ukierunkowane blokady, które będą nadal negatywnie wpływać na działalność gospodarczą” – powiedział ekonomista TS Lombard Lawrence Brainard.

Lokalni urzędnicy „nadal wierzą, że ich wyniki zależą od unikania masowych infekcji” – napisali w notatce ekonomiści Nomura kierowani przez Ting Lu. „Istnieje duże ryzyko, że wysiłki dostrajające zostaną zrekompensowane przez lokalnych urzędników wdrażających dalsze środki zaostrzające”.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

XTB

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPogorszenie nastrojów na rynkach. Powrót obaw przed recesją
Następny artykułSelena [SEL], ML System [MLS] – Gorące spółki dnia
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here