Naga MarketsAkcje Cherrypick Games zmierzają w kierunku 50 zł. Branża gamingowa zyska na lockdownie?Podczas czwartkowego wywiadu, dr. Kamil Gemra z InnerValue i Domu Maklerskiego INC S.A. w rozmowie z redaktorem Comparic24.tv, przedstawił swoje poglądy między innymi na temat sytuacji giełdowej na walorach spółki Cherrypick Games. Czy spółka okaże się kolejną świetną opcją dla inwestorów? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź w materiale wideo.

  • Dr Kamil Gemra rozmawiał w czwartek z redaktorem Piotrem Gembarowskim z Comparic.
  • Wypowiedział się między innymi na temat giełdowych poczynań Cherrypick Games.
  • Czy branża gamingowa może zyskać na drugim lockdownie?

Te artykuły również Cię zainteresują

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Cherrypick Games przeznaczy środki od Kuuhubb na spłatę zadłużenia oraz rozwój

W środę, przed południem, Prezes spółki Cherrypick Games poinformował o planach przeznaczenia 2,6 mln Euro zaległego wynagrodzenia za prawa do gry mobilnej “My Hospital” od Kuuhubb na dalszy rozwój spółki oraz spłatę części zadłużenia.

Dodatkowo zgodnie ze słowami Prezesa Marcina Kwaśnicy, spółka jeszcze w tym roku chce złożyć w KNF prospekt związany z przenosinami na rynek główny GPW.

Pieniądze pozyskane od Kuuhubb mają trafić na rozwój studia, przy czym zatrudnienie i liczba projektów nadal mają być zwiększane stopniowo. Na ten moment, Cherrypick Games zatrudnia 23 osoby oraz współpracuje z kilkoma podwykonawcami. Prezes skomentował:

“Zatrudnienie w naszej spółce zwiększamy stopniowo, mamy kilka otwartych ofert pracy. Nie planujemy istotnego zwiększania zatrudnienia, chcemy rosnąć organicznie i angażować nowe osoby w zależności od zapotrzebowania. Obecnie rozwijamy zespół zajmujący się grą przygotowywaną wspólnie z Huuuge Games”.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Akcje Cherrypick Games w drodze po 50 zł.

Walory spółki gamingowej Cherrypick Games zyskały od dołka bessy zanotowanego w połowie marca bieżącego roku blisko 150%. Wtedy, kurs odbił od wsparcia wyznaczonego w okolicach 20 zł. a obecnie oscyluje na poziomie 50 zł. Na początku października walory dobiły na moment nawet do poziomu 60 zł., jednak wtedy zabrakło już sił stronie popytowej i nastąpiła kilkunastoprocentowa korekta.

Wydaje się, że tylko kwestią czasu jest ponowny test lokalnego szczytu, należy też pamiętać o fakcie, że akcje ciągle są zdecydowanie poniżej poziomu sprzed roku, kiedy za jedną akcję spółki na giełdzie płacono nawet 220 zł.

Notowania Cherrypick Games z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W czwartek, po godzinie 15, akcje Cherrypick Games są dokładnie na poziomie kursu zamknięcia z środowej sesji, a kurs wynosi 48,8 zł. Obroty na walorach notowanej na NewConnect spółki są jednak bardzo niskie, przekroczyły nieznacznie 14 tys. zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here