Naga MarketsAkcje Celon Pharma w górę po informacji o progresie badań nad lekiemKurs akcji Celon Pharma we wtorek przerywa spadkową passę zapoczątkowaną w połowie stycznia ogłoszeniem planów emisji akcji przez spółkę. Powodem jest opublikowana informacja o otrzymaniu zgody na rozpoczęcie badań klinicznych nad nowym lekiem.

  • Chodzi o lek przeznaczony do leczenia chorób autoimmunologicznych
  • Miesiąc temu Celon informował o postępie prac nad innym lekiem
  • Walor wyznaczył swoje maksima intraday w styczniu na 57 zł

Celon: akcje drożeją na fali informacji o leku

Akcje Celon Pharma we wtorek drożeją o 4% do 45,65 zł wybijając z trendu spadkowego, który sprowadził notowania do zakresu 43-44zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze przed miesiącem kurs akcji Celon Pharmy wyznaczał nowe maksima intraday na 57 zł na fali podobnego komunikatu. Wtedy chodziło o pomyślne zatwierdzanie kolejne z faz opracowywania leku na depresję dwubiegunową. Wspomnieliśmy o tym przy okazji tego artykułu: Celon Pharma liderem wzrostów na mWIG40 w poniedziałek. Akcje najwyżej w historii

Jednak opublikowana przez spółkę w drugiej połowie stycznia informacja o planach emisji aż 15 mln akcji wobec 45 mln obecnych akcji spodowała załamanie kursu waloru. Pisaliśmy o tym tutaj: Celon Pharma liderem spadków na mWIG40 w piątek. Akcje tanieją o ponad 5%

Walor odreagowuje we wtorek spadkowy trend na fali najnowszego komunikatu.

– W nawiązaniu do raportu bieżącego 39/2020, z dnia 12 listopada 2020 r., dotyczącego otrzymania zgody na rozpoczęcie badania klinicznego I fazy nad lekiem opartym o innowacyjny inhibitor JAK/ROCK – CPL 409116 – w leczeniu chorób autoimmunologicznych. Spółka informuje, że w dniu 9 lutego 2021 r. otrzymała informację, o zakończeniu prowadzenia fazy IA badania klinicznego związku CPL’116, dualnego inhibitora kinaz JAK/ROCK, podawanego jednokrotnie, we wzrastających dawkach zdrowym ochotnikom. – można przeczytać w opublikowanym tuż przed wtorkową sesją komunikacie.

Zobacz również: Jak kupić polskie akcje w Plus500?

– Badanie miało na celu ocenę profilu bezpieczeństwa oraz parametrów farmakokinetycznych (PK). W badaniu nie zaobserwowano działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem produktu badanego. – głosi w dalszej części treść komunikatu. – CPL’116, rozwijany przez Spółkę, jest pierwszym na świecie dualnym inhibitorem kinaz JAK i ROCK oraz będzie miał zastosowanie w leczeniu wybranych chorób autoimmunologicznych, u których korzystne jest jednoczesne zahamowanie procesu zapalnego i fibrogenezy.

– Spółka planuje w najbliższych tygodniach rozpoczęcie badania IB, w którym związek będzie podawany wielokrotnie, we wzrastających dawkach, a ocena oprócz bezpieczeństwa i parametrów farmakokinetycznych obejmie również kluczowe parametry farmakodynamiczne. – konkluduje ESPI.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here