Naga MarketsCD Projekt 15 lipcaW poprzedniej analizie dotyczącej spółki CD Projekt wspominaliśmy o możliwym zejściu do poziomu 233 zł. Akcje zachowały się w oczekiwany sposób i wsparcie zostało przetestowane. Mamy aktualnie do czynienia z jedną z największych korekt w całym trendzie wzrostowym, który trwa od końca 2018 roku. Pytanie co dalej? Czy obecny ruch należy traktować jako chwilową przecenę, która jest szansą do zakupu akcji po lepszej cenie, a może warto jeszcze trochę poczekać? Podczas wtorkowej sesji na GPW kurs akcji CD Projekt oscyluje w rejonach wczorajszego zamknięcia. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja techniczna na spółce CDR.


CD projekt w korekcie spadkowej

Patrząc na wykres spółki na interwale D1, tak jak wspomnieliśmy w nagłówku, kurs znajduje się w korekcie spadkowej, trend jednak cały czas pozostaje wzrostowy. W ubiegłym miesiącu mogliśmy być świadkami najwyższych poziomów w historii notowań spółki, maksimum zostało osiągnięte 9 września. Od tego czasu notowania systematycznie korygują ostatnią falę wzrostową. Ruch w dół jest spokojny, brakuje oznak większej wyprzedaży, co może utwierdzać w przekonaniu, że jest to jedynie korekta. Niemniej warto zwrócić uwagę na to, że cena dotarła do kluczowego wsparcia. Okolice poziomu 233 zł wynikają między innymi z dolnego ograniczenia układu Overbalance, a także szczytu z 10 czerwca tego roku.

Zobacz także: Inwestorzy czekają na rozmowy handlowe

Wykres CD Projekt
CDR, interwał D1

Patrząc technicznie na wykres, warto także wziąć pod uwagę średnią SMA, która od dłuższego czasu utrzymuje trend wzrostowy na spółce. Dlatego też dopóki kurs znajduje się powyżej, trend wzrostowy jest scenariuszem bazowym. Niemniej nawet zejście poniżej, nie musi od razu oznaczać zmiany trendu, kolejne wsparcia zostały zaznaczone zielonymi strefami. Warto jednak mieć na uwadze poziom 233 zł, jeśli dalej będzie on broniony, niewykluczone że właśnie z tego miejsca rozpocznie się kolejna fala wzrostowa.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here