Wiedźmin GeraltKurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, rósł podczas poniedziałkowej sesji o około 4,10%. Akcje drożały o 9 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 233 zł. W ten sposób ustalone zostało nowe, historyczne maksimum notowań spółki. Jest to mocny wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 zyskiwał w poniedziałek około 0,08%. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach podobnie jak w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 228,50 zł. Była to kolejna wzrostowa sesja, kontynuująca wzrosty z ubiegłego tygodnia. W sumie od początku roku spółka zyskuje już ponad 60%.


Akcje CD Projekt na nowych maksimach

Poniedziałkowa sesja przyniosła nowe, historyczne maksima na notowaniach CD Projekt. Spoglądając na wykres dzienny widać, że cena zdołała w końcu, po licznych wcześniejszych próbach, przełamać kluczowy poziom okolic 220 zł. W najbliższym czasie popyt na spółce powinny podtrzymywać targi gier E3 w Los Angeles. Najnowsze rekomendacje z kwietnia i maja celują w poziomy 237,50 zł oraz 250,10 zł. Wydaje się, że może to być jakieś odniesienie co do kolejnych szczytów.

Retro
cd projekt 11.06.2019
Kurs akcji CD Projekt 11.06.2019, źródło: xStation 5

Znamy datę premiery „Cyberpunk 2077” – Keanu Reeves użyczy głosu głównej postaci

Powodem bardzo mocnego otwarcia nowego tygodnia była informacja o ustaleniu daty premiery gry „Cyberpunk 2077″ na 16 kwietnia 2020 roku. Jednocześnie spółka poinformowała o rozpoczęciu przedsprzedaży. Gra ma ukazać się w tym samy czasie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W weekend spółka pokazała także filmowy zwiastun nowej gry. Kolejną niespodzianką była informacja o tym, że w wersji angielskiej głosu głównej postaci gry użyczy słynny aktor Keanu Reeves, znany z serii filmów Matrix.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here