Naga MarketsAkcje CD Projekt wrzuciły wyższy bieg. Test 400 zł już wkrótce?Akcje CD Projekt drożeją w czwartek o niemal 3% i rosną już czwartą sesję z rzędu zmierzając sukcesywnie w stronę oporu na 400 zł. Kurs polskiego studia nabrał spore rozpędu po tym, jak jeszcze kilka sesji temu zaliczył półroczne minima.

  • Premiera Cyberpunka 2077 została przełożona tydzień temu na 10 grudnia
  • Było to trzecie przesunięcie premiery nowego tytułu CD Projekt
  • Informacja wywołała zejście kursu na półroczne minima

CD Projekt blisko 400 zł w czwartek

Akcje CD Projekt jeszcze przed tygodniem wyznaczały półroczne minima na 320 zł w zeszłotygodniowej środowej sesji, która nastąpiła po ogłoszeniu informacji o kolejnym przełożeniu premiery najnowszej gry studia: Cyberpunk 2077.

Te artykuły również Cię zainteresują

Było to już trzecie przesunięcie wypuszczenia na rynek największego jak do tej pory tytułu przez do niedawna największą spółkę notowaną na warszawskim parkiecie.

Jak się okazało, producent Cyberpunka 2077 miał spory problem z dotrzymaniem terminu z uwagi na konieczne testy przed rozpoczęciem dystrybucji gry. Planowana na 19 listopada premiera została przesunięta na 10 grudnia.

Akcje CD Projekt wrzuciły wyższy bieg. Test 400 zł już wkrótce?
Notowania CD Projekt. Źródło: tradingview.com

Jednak już kolejna sesja przyniosła poprawę sytuacji i nastąpił test oporu na 350 zł. Jednak wystrzał notowań nastąpił wraz z rozpoczęciem tego tygodnia. Już w poniedziałek kurs wzrósł o 2,18% do 342,7 zł na zamknięciu. We wtorek było to już aż 6,51% i wzrost do 365 zł, a środowa sesja dorzuciła kolejne 4,44% i zamknięcie na 381,20 zł. Warto zwrócić na wolumen, który sukcesywnie rósł od poniedziałku do środy potwierdzając siłę wybicia.

Zobacz również: Cena ropy naftowej w dół wskutek zamieszania politycznego w USA

Czwartkowa sesja rozpoczęła się luką na otwarciu na 387,5 zł. Na ten moment akcje drożeją o 2,75% i obecnie są na poziomie 391,80 zł, choć przez chwilę były nawet tak wysoko jak 396,20 zł.

Rzecz jasna, oporem na ten moment jest poziom 400 zł. Być może oporem będzie także linia trendu spadkowego, którą kurs wyznaczył przez rekordowy szczyt w sierpniu i lokalny we wrześniu. Możliwe, że odpowiedź poznamy już w najbliższej sesji.

Więcej tajników z branży gier poznać będzie można na organizowanej przez Tomasza Jaroszka konferencji Gamedev Inwestor. Więcej o tym projekcie przeczytać można tutaj. W gronie prelegentów wystąpią liczni eksperci sektora gamedev oraz znane nazwiska z rynku kapitałowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here