Naga Markets

Akcje CD Projekt w piątek o ponad 3% w górę. Czy kurs przebije 400 zł?Akcje CD Projekt w piątek zyskują na zakończenie tygodnia 3,15% i drożeją do 386,50 zł. Od dwóch tygodni kurs największego polskiego studia gamingowego porusza się w przedziale 370 – 400 zł.

  • Premiera długo oczekiwanej gry Cyberpunk 2077 od studia obecnie planowana jest na 19 listopada 2020 roku
  • Gra trafi na PC, Xbox One oraz PS4
  • Akcje CDR od początku roku podrożały o ponad 38%

CD Projekt w kierunku 400 zł?

Kurs akcji CD Projekt w piątek rano odrabia część czwartkowych strat i wzrasta o 3,15% do 386,50 zł. W czwartek akcje potaniały o 3,60% do 375 zł, jednak nie zbliżyły się do kluczowego wsparcia w zakresie 365 – 370zł,  który jeszcze przed tygodniem powstrzymał notowania przed dalszym osunięciem się w spadkowe terytoria.Akcje CD Projekt w piątek o ponad 3% w górę. Czy kurs przebije 400 zł?
Notowania CD Projekt na GPW. Źródło: tradingview.com

Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o wybiciu właśnie z tego wsparcia, które po raz pierwszy testowane było 6 października. Choć kurs wrócił do tego poziomu i retestował go 13 października, to zapowiadany przez nas ruch w kierunku 400 zł został w końcu zrealizowany dzień później dobiciem do 397,70 zł w notowaniach intraday.

Podaż, która uaktywniła się w tamtym zakresie nie dała jednak szans stronie popytowej na utrzymanie tych poziomów i ostatecznie sesja z 13 października zamknęła notowania CDR na 389 zł.

Czwartkowa sesja, która nieco krwi upuściła zdecydowanej większości spółek na polskiej giełdzie, nie oszczędziła spadków także CD Projektowi, który w trakcie sesji potaniał ponownie w pobliże wsparcia do 373,3 zł. Wracamy zatem ponownie do piątkowej sesji, w której walor wzbija się do 386,50 zł.

Zobacz również: Cena złota z silnym bodźcem do wzrostów w postaci rozwoju pandemii

Przyjrzyjmy się zatem bliżej sytuacji technicznej. Oscylator MACD sugeruje wyprzedanie papieru, jednak sygnału kupna na ten moment brak, choć histogram wskaźnika daje nieśmiałą wskazówkę co do tego, że w kolejnych dwóch-trzech sesjach może się taki sygnał pojawić.

Rzut oka na wskaźnik Relative Strength Index (RSI), który od początku października grawituje wokół poziomu 40 pkt., daje do zrozumienia, że być może jest nieco paliwa do ewentualnych wzrostów.

Kluczowym dla kursu CD Projektu poziomem oporu jest rzecz jasna granica 400 zł, której przebicie będzie istotnym sygnałem do powrotu na wzrostową ścieżkę. Możliwe, że w przypadku realizacji tego scenariusza przebicie 400 zł zbiegnie się w czasie z przebiciem trendu spadkowego formowanego przez wierzchołki kursu w ostatnich dwóch miesiącach.

Warto jednak pamiętać o tym, że kurs tworzy w ostatnich miesiącach formację RGR (głowy i ramion), zatem w przypadku nagłego zejścia poniżej 370 zł, może nastąpić kontynuacja do 350 zł a w pesymistycznym scenariuszu nawet 330 zł, czyli poziomu lutowych szczytów sprzed pandemii.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here