Naga MarketsCD Projekt w górę o 1,73%. Spółka przejmuje amerykańskie studio The Molasses FloodW trakcie poniedziałkowych notowań CD Projekt notuje wzrost swojej wyceny, który wynosi obecnie 1,73%. Największa spółka polskiego gamingu poinformowała, że podpisała umowę inwestycyjną w sprawię przejęcia 60% amerykańskiego studia The Molasses Flood. Dzięki temu wycena CD Projektu wynosi już blisko 187,5 zł.

CD Projekt rośnie o 1,73%

W trakcie poniedziałkowego otwarcia notowania CD Projekt notują wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie 1,73%, co oznacza wzrost o 3,18 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 184,28 zł. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc spółkę na równo 187,46 zł.Warto wskazać, że ponad tydzień temu notowania CD Projekt po raz pierwszy od kilku miesięcy zamknęły się z wyceną powyżej 200 zł za walor. Co więcej, kolejnego dnia (tj. w środę 13 października) wzrosty te były kontynuowane, a część analityków wskazywała, że spółka może w końcu wybić się powyżej 200 zł. Tak się jednak nie stało i CD Projekt po raz kolejny nie był w stanie trwale wybić ponad 200 zł.

CD Projekt w górę o 1,73%. Spółka przejmuje amerykańskie studio The Molasses Flood
Notowania CD Projekt w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie ubiegłorocznych szczytów (z 4 grudnia 2020) akcje spółki wyceniane były na 443 zł na zamknięciu, jednak w trakcie sesji 7 grudnia ich wycena dochodziła nawet do 464,20 zł. Od tego momentu spółka zaliczyła spektakularnych krach, który to zniósł notowania w okolice 150 zł w maju 2021 roku. Od tego czasu spółka kilkukrotnie próbowała ruszyć na północ, jednak za każdym razem odbijała się od oporu na ok. 200 zł (m.in. w połowie czerwca, następnie w połowie lipca oraz połowie września).

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

The Molasses Flood kupione przez CD Projekt

– W dniu 22 października 2021 roku pomiędzy tymi podmiotami zawarta została umowa inwestycyjna dotycząca nabycia 60% The Molasses Flood oraz określająca harmonogram transakcji prowadzącej do nabycia pozostałej części studia i włączenia osób w nim zatrudnionych w struktury Grupy Kapitałowej CDPROJEKT.

Wraz z zakończeniem procesu negocjacyjnego i podpisaniem umowy inwestycyjnej, Zarząd Spółki podjął czynności zmierzające do dokapitalizowania spółki CD PROJEKT Inc. w celu realizacji pierwszego etapu procesu nabycia The Molasses Flood. – informuje spółka w komunikacie 40/2021.

The Molasses Flood to założone w 2014 roku w Bostońskie studio gamingowe. Jak czytamy w komunikacie, podmiot ten będzie blisko współpracować z CD Projekt, jednak zachowa pełnią autonomie. Studio będzie pracować nad swoim własnym projektem opartym o jedno z IP CD PROJEKT.

– Załoga The Molasses Flood to ambitny i doświadczony zespół, który stawia na jakość i posiada technologiczny know-how. Jestem przekonany, że wniosą do firmy dużo talentu, ambicji i determinacji. – podkreślił, cytowany w komunikacie, Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | jsw cena akcji | mercator akcje rekomendacje | pge giełda | enea akcje notowania | ceny kryptowalut | celon cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułWarren Buffett radzi, aby ignorować rynkowy szum
Następny artykułDolar kosztuje dzisiaj 3,9489 złotego. Fed otwiera drzwi do podwyżek
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here