Naga Markets



Cyberpunk 2077 gra CD ProjektAkcje CD Projekt w reakcji na premierę Cyberpunka 2077 tanieją na początku czwartkowej sesji, jednak nie ma jeszcze mowy o katastrofalnym załamaniu kursu akcji spółki, choć spoglądając w kierunku szczytów wszechczasów intraday z poniedziałku, to niewiele brakuje do przebicia bariery 20% zniżki.

  • Wywiad z wiceprezesem CD Projekt, Piotrem Nielubowiczem, już w czwartek na żywo na antenie Comparic24.tv!
  • Początek rozmowy o godz. 12:00 na kanale Comparic Rynki na platformie YouTube
  • Wynik przedsprzedaży Cyberpunk 2077 nie przebił oczekiwań analityków

Akcje CD Projekt w dół po premierze Cyberpunka

Akcje CD Projekt tuż przed 10:00 w czwartek tanieją o ponad 1,7% do 389 zł, choć przez chwilę były nawet tak nisko jak 375 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują




Kurs opada w reakcji na największe wydarzenie polskiego gamingu w tym roku, czyli premierę długo wyczekiwanego tytułu AAA spółki: Cyberpunka 2077. Miała ona miejsce o godz. 1:00 w nocy polskiego czasu, jeśli mowa o PC. Premiera wersji konsolowych odbywa się o północy czasu lokalnego.

https://www.tradingview.com/x/1iDLgybh/

Jak wynika ze statystyk Steama, w grę nad ranem grało jednocześnie ponad 1 mln osób, co uplasowało Cyberpunka na czwartym miejscu w tej klasyfikacji w historii.

Gra zdaje się zbierać mieszane recenzje, a z jednej strony gracze zachwyceni są olbrzymim i żywym światem Night City, czyli miejsca ulokowania akcji gry, a z drugiej strony narzekają na dużą ilość bugów i glitchy, których nie udało się w pełni wyeliminować pierwszym patchem w dniu premiery. Zawiedzeni mają być także gracze, którzy dysponują konsolami starej generacji, gdzie grafika gry okazała się znacznie słabsza od tej z podrasowanych PC czy nowych serii konsol.

Plus500

Wynik przedsprzedażowy gry jest całkiem zadowolający:

– Zarząd CD PROJEKT S.A. (…)  informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że na moment ogólnoświatowej premiery gry Cyberpunk 2077, tj. ujmując zamówienia złożone do dnia 9 grudnia 2020 roku włącznie, gracze złożyli na nią ponad 8 milionów zamówień przedpremierowych (tzw. pre-orders) – możemy przeczytać w raporcie bieżącym spółki opublikowanym w czwartek rano.

To rezultat, który jest w górnym zakresie przewidywań analityków, którzy spodziewali się od 5 do 9 mln sprzedanych kopii.

(Przedsprzedaż – PAP) to jest fenomenalny wynik, powyżej naszych najśmielszych marzeń. Wielu graczy nam zaufało i chcemy dla nich doprowadzić grę za jakiś czas do idealnego stanu. Ale trzeba powiedzieć, że na większości konfiguracji gra działa dobrze już teraz – stwierdził w czwartek rano prezes CD Projekt Adam Kiciński.

Prezes największego polskiego studia gamingowego zapewnił także, że wszelkie błędy w grze będą sprawnie i szybko naprawiane.

Cały czas nad tym pracujemy, będziemy wypuszczać tzw. hotfixy, czyli updaty poprawiające jakość gry, a następnie patche. Liczymy, że z czasem oceny graczy będą się podnosić. – dodał prezes CD Projekt.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here