Naga MarketsAkcje CD Projekt tracą prawie 7 proc. Cena wraca pod poziom 300 złNotowania CD Projekt wracają do spadków po wczorajszej sesji niezdecydowania. Spółka osuwa się w kierunku poziomu 280 zł i ciągnie za sobą całą GPW. Wzrost z ubiegłego tygodnia na CDR w wyniku “wyciskania shortów” jest w dużej mierze znoszony.

  • CD Projekt zyskał na redukcji shortów przez fundusze hedgingowe
  • Przed amerykańskim sądem został wniesiony pozew przeciw CD Projekt oraz Valve
  • Akcje CDR osunęły się pod poziom 300 zł

CD Projekt osuwa się od początku sesji

CD Projekt w zeszłym tygodniu skorzystał na amerykańskim “short squeeze”, chociaż w rzeczywistości inwestorzy nie rzucili się na zakup akcji największej polskiej spółki gamingowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednakże, fundusze inwestycyjne, które otworzyły pozycje krótkie na akcjach CD Projekt po nieudanej premierze gry Cyberpunk 2077, wystraszyły się powtórki wydarzeń z USA. W związku z tym zredukowały swoje shorty na co wskazuje rejestr krótkiej sprzedaży KNF. Rezultatem był wzrost notowań CD Projekt.

Rajd częściowo zniesiony został już w piątek, kiedy to rynki obiegła informacja o złożeniu pozwu przed amerykańskim sądem przeciwko spółce CD Projekt oraz Valve, który jest właścicielem platformy Steam:

– Powództwo formułuje wobec Valve zarzuty co do nadużywania siły rynkowej poprzez wymaganie od twórców gier zawarcia w umowie dystrybucyjnej Steam klauzuli tzw. największego uprzywilejowania, na mocy której kontrahenci Valve mieliby zobowiązywać się wobec Valve, że cena gry na platformie Steam będzie taka sama, jak cena na innych platformach. Jak wynika z pozwu, skutkiem posługiwania się tą klauzulą miałoby być nieprawidłowe funkcjonowanie rynku ze względu na utrudnienie innym platformom możliwości konkurowania pod względem cenowym ze Steam – napisano w komunikacie CD Projekt.

Wczorajsza sesja zakończyła się w pobliżu ceny otwarcia, ale dziś niedźwiedzie powróciły na rynek i zepchnęły notowania pod okrągły poziom 300 zł.

Najbliższe wsparcie horyzontalne stanowi teraz obszar w obrębie poziomu 280 zł. Jego wybicie odsłoniłoby kolejną kluczowa strefę w pobliżu 240 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara nbp prognozy | kurs euro online | kurs jsw | wykres kryptowalut | jsw akcje forum | biomed cena akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here