Naga MarketsW środę przy Książęcej akcje CD Projekt (GPW: CDR) tracą ósmą sesję z rzędu, redukując w tym czasie swoją wartość o niemal 9%. Notowania dochodzą do 50-okresowej średniej ruchomej, testując w tym tygodniu najniższe poziomy od niemal miesiąca. We wtorkowe popołudnie spółka poinformowała o przesunięciu terminu publikacji raportu za 2018 rok na 27 marca.


Opóźnienie o sześć dni, CD Projekt poda wyniki za dwa tygodnie

„Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74, w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 1/2019 z dnia 2 stycznia 2019 roku, informuje o zmianie terminu publikacji jednostkowego raportu rocznego i skonsolidowanego raportu rocznego za 2018 rok, których publikację pierwotnie planowano na dzień 21 marca 2019 roku i podjęciu decyzji o przekazaniu ich do publicznej wiadomości w dniu 27 marca 2019 roku” – poinformowała spółka w komunikacie.

Z powyższego wynika, że raport roczny CD Projekt ujrzy światło dzienne dokładnie za dwa tygodnie. Zmiana daty publikacji sprawozdań podyktowana jest zamiarem uwzględnienia w prezentowanych wynikach wniosków z dodatkowego audytu przeprowadzonego na zlecenie CDR, obejmującego kwestie związane z istniejącym w ramach grupy konsorcjum odpowiedzialnym za projekty GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana oraz Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, w tym kwestii rozliczeń związanych z ukończeniem prac i premierą tych tytułów oraz zastosowaniem ulgi badawczo-rozwojowej.

W tym samym czasie od strony technicznej akcje CD Projekt osuwają się kolejną sesję z rzędu, zatrzymując na wysokości cen zamknięcia i otwarcia z przełomu stycznia i lutego (177 złotych) oraz szybszej średniej ruchomej (100 EMA). Chociaż przecięcie średnich generowała półtora miesiąca temu sygnał byczego odwrócenia, to notowania nadal konsolidują, nie potrafiąc pokonać okrągłego pułapu 200 złotych:

akcje CD Projekt
Akcje CD Projekt zmierzają w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji. Źródło: xStation 5

O problemach z wybiciem istotnego oporu już wczoraj w osobnej analizie pisał Łukasz Stefanik, wykorzystując w niej teorię fal: „Aktualnie niewykluczone jest scenariusz dalszej korekty bądź konsolidacji. Widziałbym tutaj jeszcze jedną falę w dół. Wsparcie wypada nieco poniżej poziomu 170 zł za jedną akcję. Zgodnie z teorią fal, byłaby to korekta prosta ABC. Po reakcji w punkcie C, spodziewałbym się dalszych wzrostów i przebicia poziomu 200 zł. Oczywiście jeżeli w rejonach 168 zł nie pojawiłby się popyt, scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany”.

Zobacz również: Techniczne inspiracje na marzec – Wielton, CD Projekt, PlayWaytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek przy kawie: Ważne wyniki na GPW
Następny artykułWojna na rynku portfeli sprzętowych: Ledger punktuje Trezora
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here