Naga MarketsCD Projekt poinformował w poniedziałek, 31 maja 2021 roku, że skonsolidowany zysk netto wyniósł w I kw. 2021 roku 32,49 mln zł, co okazało się wynikiem zauważalnie gorszym od zysku na poziomie 91,98 mln zł przed rokiem. Pesymizm potęgowa także fakt, iż ekonomiści oczekiwali, że spółka mogła w tym czasie zarobić nawet 3 razy więcej. Fatalne wyniki nie pozostały oczywiście bez wpływu na akcje spółki, których kurs spada we wtorek o poranku o ponad 9 proc., powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 7 grudnia 2020 r. deprecjacji do ponad 67 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
CD Projekt nie sprostał oczekiwaniom 

Przychody CD Projekt uplasowały się w I kw. 2021 roku na poziomie 197,6 mln zł, co mimo wzrostu o 2,4 proc. względem wyników sprzed roku, okazało się rezultatem zauważalnie gorszym od oczekiwań ekonomistów spodziewających się przychodów na poziomie 238,2 mln zł.

Zysk operacyjny spółki wyniósł w I kw. 2021 43,2 mln zł wobec 97,63 mln zł zysku rok wcześniej, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 197,63 mln zł wobec 192,97 mln zł przed rokiem.

Wyniki te są zauważalnie gorsze od oczekiwań. Analitycy spodziewali się bowiem, że przychody spółki znacznie przekroczą 200 mln zł, a zysk zbliży się do 90 mln zł. Spółce nie udało się jednak nawet zbliżyć do tych wartości.

Na uwagę zasługuje fakt, iż zysk całej spółki za I kw. 2021 roku jest jedynie niewiele większy niż premia, którą za 2020 rok wypłacił sobie prezes CD Projektu Adam Kiciński. Łącznie z premią motywacyjną zainkasował on bowiem blisko 30 mln zł.

Spółka tłumaczy, że słabsze wyniki w tym roku to skutek “wysokiej bazy” z początku 2020 roku. Jak czytamy w raporcie, to wtedy zainteresowanie graczy było największe. Nie tylko przez pandemię, ale również przez premierę serialu Wiedźmin jesienią 2019 roku, co przyczyniło się do większej popularności gry.

Prezes CD Projekt Adam Kiciński przyznał, że spółka w dalszym ciągu zamierza wywiązać się z obietnicy danej graczom w styczniu.

invest

– Choć widzimy znaczną poprawę, duża część zespołu nadal pracuje nad tym, by gracze mogli czerpać jeszcze większą przyjemność z gry w ‘Cyberpunka’ – powiedział Kiciński dodając, że obecnie około 300 osób pracuje nadal nad ‘Cyberpunkiem’.

Spółka planuje wydanie kolejnego zestawu poprawek do gry (tzw. patcha) w ciągu kilku tygodni.

– Nie będzie on największy, raczej mniejszy. Jest prawie gotowy. Oczywiście pracujemy nad kolejnymi – powiedział Kiciński.

Spółka podtrzymała także, że poza kolejnymi aktualizacjami do “Cyberpunka 2077” oraz darmowymi dodatkami do gry, planuje wydać w drugiej połowie roku zarówno “Cyberpunka”, jak i “Wiedźmina 3” w edycji na najnowszą generację konsol.

Potwierdzono również, że latem swoją premierę będzie miał “The Witcher: Monster Slayer”, gra mobilna studia Spokko, wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości.

– Tak jak ogłosiliśmy w aktualizacji strategii, planujemy równoległą pracę nad tytułami AAA (gry o najwyższych budżetach w branży – red.) od przyszłego roku. Ten rok jest okresem transformacji. Mamy nadal dużo pracy z ‘Cyberpunkiem’, duża część zespołu nadal pracuje nad grą. Są też zespoły pracujących nad przyszłymi, nieogłoszonymi grami, jedna trzecia zespołu ‘Cyberpunka’, albo raczej zespołu AAA, pracuje nad nieogłoszonymi produkcjami – powiedział prezes Kiciński podczas konferencji.

Wyjaśnił on jednak, że prace nad nowymi tytułami to raczej wstępne przygotowania, a nie pełnoprawna produkcja. Ta ma rozpocząć się dopiero w przyszłym roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolars | mercator cena akcji | kurs kryptowaluty | kurs złotego | dino akcje | kurs enea| oncoarendi notowania | notowania benefit |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBloober Team: Feardemic wyda grę Dark Fracture na konsole i PC
Następny artykułWoodland Games zaprezentuje prolog pierwszej autorskiej gry na PC – Hell Architect
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here