Naga MarketsAkcje CD Projekt spadają o 4,2%. Rosnące obawy o drugą falę pandemii przyczynami spadkówPiątkowa sesja zakończyła się mocnymi spadkami amerykańskich indeksów, których dynamika spadków przekroczyła 2,5% tym samym indeksy Nasdaq, DJIA oraz S&P500 oddały wzrosty z ostatnich 10 sesji.

Czynnikami, które stały za tymi spadkami są m.in. rosnące obawy o drugą falę epidemii koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zatrzymanie gospodarek w kilku amerykańskich stanach

W stanach Texas i Floryda wstrzymano ponowne otwieranie gospodarek po wzrostach dziennych przypadków infekcji, które w zeszłym tygodniu przybrały rekordowo wysokie wartości. Na tej fali traciły akcje przewoźników lotniczych, dla przykładu przeszło 5,9% traciły akcje United Airlines, Delta Airlines zakończyła notowania z prawie 4% przeceną. Traciły również akcje banków, które są zobowiązane do przedłożenia regulatorowi planów wypłaty dywidendy, która w przypadku trzeciego kwartału, według zaleceń Fed nie może być większa od dywidendy wypłaconej za II kwartał, a jej wysokość jest połączona ze średnim zyskiem za ostatnie cztery kwartały.

Notowaniom nie pomogły nawet obiecujące dane makro. Dla przykładu wydatki konsumentów w maju wzrosły najmocniej w historii 8,2% m/m (-12,6% m/m miesiąc wcześniej). Natomiast z powodu zamknięcia przez chilijski koncern wydobywczy Codelco największej kopalni odkrywkowej rud miedzi, wzrasta cena tego surowca, której coraz bliżej do 6 tys. USD za tonę.

Silne spadki nie ominęły polskiego parkietu, których dynamika przybrała na sile po otwarciu giełd w USA. Wśród indeksów najmniejsze spadki dotknęły sWIG80, który stracił 1%. Wśród spółek z indeksu WIG20 solidnym 4,&% wzrostem zakończyły się notowania Play, którego właściciel – Play Communications rozważa sprzedaż stacji bazowych wartych ok 800 mln zł. Natomiast prawie 4,2% przecenie uległy akcje CD Projektu, który po czwartkowej prezentacji dla dziennikarzy fragmentu gry „Cyberpunk 2077” zebrał mieszane (aczkolwiek ogólnie pozytywne) komentarze największej produkcji od czasu ostatniego Wiedźmina.

Pod presją znalazł się również kurs mBanku, który zaskarżył postanowienie Sądu Apelacyjnego w Łodzi o możliwości zawieszenia spłat rat kredytowych przez część klientów.

WIG w układzie dziennym

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here