W trakcie środowej sesji akcje CD Projekt testowały od dołu dawne wsparcie na wysokości 195 zł (zmiana biegunów). Dla sympatyków price action rozrysowana na wykresie dziennym świeca z całą pewnością przypomina podażowy pin bar, który w czwartek wywołał przecenę CDR w zakresie 1%. Istotny poziom wsparcia znajduje się w okolicach 160 zł, czyli na poziomach obserwowanych ostatni raz w lipcu.


Wybicie podwójnego szczytu przez akcje CD Projekt?

30 lipca CDR testował poziom 221 zł za jedną akcję, ponownie cena znalazła się tak wysoko niespełna miesiąc później, delikatnie pogłębiając historyczne maksima. Od tego momentu notowania były silnie wyprzedawane tracąc 50 zł w przeciągu półtorej tygodnia. Uznając pułap 195 zł (minima sierpniowe) za linię szyi formacji podwójnego szczytu można uznać, że ta została skutecznie wybita, a w środę ostatecznie przetestowana (potwierdzenie istotności poziomu technicznego).

Warto zauważyć, że strefę S/R dodatkowo wzmacniało 23,6% zniesienia tegorocznego trendu wzrostowego. Istotna strefa wsparcia została zaznaczona na żółto i pokrywa się z poziomem 157,50-160,00 (minima lipcowe), połową trendu byka z 2017, a w niedużej odległości przebiega również długoterminowa średnia krocząca z 200 okresów.

Źródło: Tradingview.com

Zanim jednak cena zejdzie tak nisko będzie musiała poradzić sobie z dołkiem wrześniowym, ustanowionym tuż poniżej strefy 170,00. Dopóki jednak cena nie powróci nad strefę 195,00 inwestorzy powinni zachować ostrożność i wstrzymać się z zakupami walorów CDR. Okazją do nabycia akcji powinien być re-test wspomnianych wsparć.

Zapowiedź nowych premier dała tylko chwilowy zapłon do wzrostów?

Re-test strefy 195 zł został wywołany między innymi informacją z 18 września dotyczącą daty premiery Gwenta i Wojny Krwi na PC. Jak podał CD Projekt, wyczekiwane przez graczy tytuły trafią do sklepów 23 października, w grudniu pojawią się natomiast wersje konsolowe.

Jak twierdzi spółka aktualizacja Gwenta wieńczy projekt Homecoimng, który był największą aktualizacją w całej historii gry.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here