Naga Marketswiedźmin geralt Słabo rozpoczyna się ten tydzień dla wszystkich akcjonariuszy CD Projekt. Spółka odpowiedzialna za stworzenie popularnej serii gier o wiedźminie Geralcie traci po poniedziałkowej sesji ponad 10,5% swojej wartości. 


Słaby początek tygodnia związany na polskiej giełdzie związany jest zarówno z piątkowymi spadkami na Wall Street (S&P500 zakończyło ostatnią sesję minionego tygodnia 0,55% pod kreską) jak i ogólnym sentymentem rynkowym, na którym ciążą zarówno tąpnięcie na giełdzie w Chinach (Shanghai Composite 3,7% poniżej kreski) jak i doniesienia o odrzuceniu przez Komisję Europejską planów budżetowych Włoch. Warszawski indeks dwudziestu największych spółek traci dziś 1,77% testując okolice 2220 punktów.

Te artykuły również Cię zainteresują

CDR liderem spadków

Niekwestionowanym bastionem podaży były dziś akcje CD Projekt, które w trakcie dzisiejszej sesji straciły ponad 10,5% swojej wartości. Oznacza to, że spółka odpowiedzialna za stworzenie serii gier komputerowych bazujących na fantastyce Andrzeja Sapkowskiego straciła ponad 1,845 mld złotych kapitalizacji.

Spoglądając na wykres CDR dostrzegamy wyraźną, czarną świecę wybijającą strefę wsparcia w rejonie 171 złotych. Mierząc potencjalny zasięg korekty spadkowej widzimy również, że dzisiejsze spadki znacząco przekroczyły minimalny jej zakres (poziom 166,0). Kolejnym punktem docelowym dla niedźwiedzi powinno być zatem 145,1 złotych:

CDR wykres D1
źródło: TradingView

Wszystko co dobre jest już w cenie?

Sukces Wiedźmina wywindował cenę akcji CD Projekt powyżej poziomu dwustu złotych, a wysokie oczekiwania co do kolejnej produkcji studia – Cyberpunk 2077 – zdaniem wielu miały być paliwem do dalszych wzrostów wyceny spółki.

Innego zdania jest Rafał Zaorski – prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny trader w Polsce, który w czerwcu poinformował na grupie Trading Jam Session o krótkiej sprzedaży CD Projekt. Zdaniem spekulanta wszystkie dobre informacje dotyczące spółki już znalazły się w cenie. Nawet debiut Cyberpunk 2077, którego daty jeszcze nie znamy.

CD Projekt to ryzykowne akcje ponieważ wynik finansowy spółki zależy od popularności i ogólnego przyjęcia nowego tytułu przez graczy (…) jest to branża podobna do filmowej, gdzie nikt nie zagwarantuje, że dany tytuł spodoba się szerokiej publiczności (…) uważam, że sukces Cyberpunk jest już w cenach więc jakiekolwiek złe informacje dotyczące CDR będą jedynie potęgować spadki. Odnoszę się tu również do sprawy Sapkowskiego – przekonuje spekulant.

Niemniej jednak Rafał Zaorski upatruje przerwę w dmuchaniu bańki na wykresie CDR we wpływie sprawy Altus TFI na rynek i awersji wśród innych zarządzających do tego typu działań po aresztowaniu Piotra Osieckiego, byłego prezesa Altusa.  A ile trwać będzie jeszcze bessa na akcjach CD Projekt? Rafał nie ujawnia w którym miejscu będzie odkupował akcje ale zastrzega, że nie nastąpi to wcześniej niż w ciągu kolejnych 18 miesięcy. Uważam, że czekają nas spadki na CD Projekt nie mniejsze niż w przypadku Live Chat – konkluduje inwestor.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here