Naga MarketsAkcje CD Projekt runęły! Nie pomógł nawet zwrot nakładów produkcyjnychAkcje CD Projekt w piątek w lawinowym tempie tanieją już o ponad 13% choć spółka przedstawiła istotny komunikat, z którego wynika, że koszty poniesione na wyprodukowanie i marketing nowej gry studia, Cyberpunk 2077, zwróciły się już dzień po premierze.

  • Gra zadebiutowała na PC oraz konsolach 10 grudnia
  • Tytuł wykazał rekordową sprzedaż preorderów
  • Cyberpunk zbiera pozytywne opinie na Steam, jednak liczne bugi psują wrażenie jakie robi Night City – lokacja gry

Akcje CD Projekt gwałtownie nurkują dzień po premierze

Cyberpunk 2077 dzień po premierze zbiera świetne recenzje, pomimo tego, że wielu graczy narzeka na bugi, które utrudniają rozgrywkę. Na portalu Metacritic.com, gra posiada ocenę graczy na poziomie 90/100, co plasuje ją w czołówce tegorocznych hitów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje CD Projekt runęły! Nie pomógł nawet zwrot nakładów produkcyjnych
Notowania CD Projekt. Źródło: tradingview.com

– Opinie graczy na platformie Steam ulegają stopniowej poprawie i odsetek pozytywnych wzrósł już do 76% (ponad 60 tys. oddanych głosów). Dzienny szczyt liczby graczy znów nieznacznie przekroczył 1 mln osób. Warto również odnotować, że inny hit produkcji CD Projekt – “Wiedźmin 3: Dziki Gon” – pnie się w górę na liście globalnych bestsellerów Steam i zajmuje już trzecie miejsce. Pierwsze miejsce należy oczywiście do “Cyberpunka 2077”. – stwierdzili analitycy XTB.

Spółka w piątek rano przedstawiła kluczową informację związaną z produkcją i sprzedażą CD Projekt. Jak się okazuje, nakłady na produkcję i marketing Cyberpunka 2077 zwróciły się już dzień po premierze.

– Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że szacowana wartość należności licencyjnych Spółki z tytułu zrealizowanej sprzedaży przedpremierowej gry Cyberpunk 2077 we wszystkich kanałach cyfrowych przewyższyła łączną sumę całkowitych nakładów na wyprodukowanie gry oraz kosztów marketingu i promocji gry ponoszonych przez Spółkę – zarówno dotychczasowych jak i planowanych do końca 2020 roku. – poinformował zarząd CD Projekt S.A.

Plus500

Bez wątpienia, jest to nieprawdopodobny sukces studia, które przygotowywało nową grę aż przez ponad 8 lat. Tak krótki czas na pokrycie nakładów jest także zasługą skumulowania premiery Cyberpunka na wszystkich platformach w jednym dniu, dzięki czemu łączny wynik jest naprawdę imponujący.

Zobacz również: Akcje CD Projekt w dół po premierze, ponad 1 mln graczy nad ranem na Steam

Świetnie wyglądała także sprzedaż preorderów. W tym przypadku, Cyberpunk 2077 przebił poprzedni rekord należący do kultowego Grand Theft Auto V ze stajni Rockstara, który sprzedał się w 7,1 mln egzemplarzach. Dla porównania, Cyberpunk 2077 osiągnął wynik 8 mln sztuk.

Świetne rezultaty sprzedażowe nie robią jednak wrażenia na większości inwestorów na warszawskim parkiecie, a w piątek rano kurs akcji CD Projekt opada o ponad 13% i kontynuuje trwającą już cały tydzień zniżkę.  W tym momencie za akcję CD Projekt należy zapłacić już tylko 314,70 zł.

– Cena akcji CD Projekt (CDR.PL) dotarła w momencie publikacji tekstu do poziomu 330 zł. Jest to ważne wsparcie wyznaczone przez szczyty sprzed pandemii oraz minimum z października. Gdyby doszło do przebicia w dół, kolejnym potencjalnym wsparciem mogłoby być zniesienie Fibo 61,8%, które wypada na wysokości 305 zł. – stwierdzili analitycy XTB.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here