Naga Markets

Wiedźmin GeraltCD Projekt, polska firma zajmująca się produkcją gier komputerowych, dzisiaj po sesji giełdowej poda wyniki za pierwszy kwartał 2023 roku. Spółka cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem inwestorów, co widoczne jest w mocnym wzroście kursu akcji, który dotarł w poniedziałek do ważnej strefy oporu w okolicach 124-126 PLN.

CD Projekt notuje wzrost kursu akcji i walczy z ważnym poziomem oporu

Rano pojawiły się doniesienia sugerujące, że CD Projekt prowadzi rozmowy z Sony na temat potencjalnego przejęcia. Jednakże, spółka szybko zdementowała te spekulacje, które wcześniej rozprzestrzeniały się w różnych mediach społecznościowych. To wywołało pewną niepewność wśród inwestorów, jednak koncentrują się oni teraz na oczekiwanych wynikach finansowych.Według prognoz, CD Projekt może spodziewać się wyraźnego spadku przychodów i zysków w pierwszym kwartale 2023 roku w porównaniu do poprzedniego okresu.

  • Oczekuje się, że zysk netto wyniesie około 41,2 mln zł w porównaniu do 136,6 mln zł w czwartym kwartale poprzedniego roku;
  • Przychody mają zmniejszyć się niemal o połowę, osiągając wartość około 177,9 mln zł w porównaniu do 329,1 mln zł;
  • EBITDA ma wynieść 71,3 mln zł, a EBIT 50,5 mln zł.

Takie prognozy wynikają głównie z oczekiwanego spowolnienia sprzedaży popularnych tytułów CD Projekt, takich jak Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3. Po udanym czwartym kwartale 2022 roku, w którym większe zainteresowanie wynikało z poprawek w pierwszej grze oraz zapowiedzi nowej generacji gry z serii Wiedźmin, obecne dane wskazują na mniejsze zainteresowanie grami spółki.

Należy również zauważyć, że wyniki finansowe CD Projekt zostaną wpływają dodatkowo przez odpis w wysokości 14 mln zł związany z projektem Sirius.

Perspektywy drugiego kwartału 2023 roku również nie wyglądają optymistycznie, oczekuje się płaskiej sprzedaży gier. Jednakże, w drugiej połowie roku, spółka planuje zwiększenie wydatków marketingowych przed premierą dodatku Phantom Liberty do Cyberpunk 2077. Wzrost zainteresowania tym produktem powinien przyczynić się do poprawy wyników finansowych oraz wspierać cenę akcji CD Projekt.

Obecnie, CD Projekt posiada 4 rekomendacje kupna, 6 “trzymaj” oraz 13 sprzedaj. Ponadto, zagraniczne instytucje dokonały wielokrotnie sprzedaży krótkiej na akcjach spółki. Wypłata dywidendy zaplanowana jest na 20 czerwca, a ostatnią datą z prawem do dywidendy jest 12 czerwca.

Akcje spółki były dzisiaj notowane najwyżej od końcówki marca. To właśnie wtedy doszło do pojawienia się sporej dywergencji z indeksem WIG20 do którego należy spółki. Aktualnie testowany jest bardzo ważny techniczny opór przy zniesieniu 38.2 fali wzrostowej rozpoczętej w sierpniu zeszłego roku i zakończonej w listopadzie. Jeśli uda się wyjść ponad opór, celem dla spółki będą okolice 130 zł za akcje, gdzie znajduje się górny limit luki bessy, która pojawiła się 20 marca – podsumowano w raporcie XTB.

Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview
Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.