Naga MarketsAdam Kiciński, prezes CD Projekt

Ostatnia sesja miesiąca na rodzimym parkiecie przebiegła pod dyktando niedźwiedzi, WIG20 zakończył dzień spadkiem 1,2% zatrzymując się na poziomie 1830 pkt. Obroty na polskich blue chipach wyniosły solidne 2,1 mld PLN. W gronie spółek najsilniej zniżkujących, znalazły się m.in. PZU -6,2%, PKO BP -5,7% oraz PGE -5,5%.

CD Projekt wśród nielicznych spółek rosnących w poniedziałek

Z drugiej strony znalazły się jedynie cztery walory, w tym m.in.: CD Projekt 7,4% (od dzisiaj – 10 dni do premiery gry „Cyberpunk2077”), PKN Orlen 3,4% oraz JSW 3,2%. Spadkami również zakończyły się notowania mWGI80 i sWIG80, które tego dnia straciły odpowiednio: 1,1%/1,0%. Na europejskich giełdach przeważały kolory czerwone, FTSE100 poszedł w dół o 1,6%, CAC40 stracił 1,4% a DAX zakończył dzień zniżką 0,3%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła schłodzenie nastrojów wśród inwestorów: Dow Jones (-0,9%), S&P500 (-0,5%), a Nasdaq Composite (-0,1%). Ponownie rośnie napięcie na linii Waszyngton – Pekin, media donoszą o planowanym zwiększeniu „czarnej listy chińskich firm” o kolejne podmioty. Zgodnie z zapowiedziami Moderna wystąpiła w USA o zatwierdzenie szczepionki na COVID-19.

Dzisiaj oprócz odczytu szeregu PMI za listopad (Niemcy, Wielka Brytania), o 16:00 przemówienie prezesa Fed, a o 18:00 prezesa EBC. Na rynkach azjatyckich zarówno Shanghai Composite Index jak i Nikkei idą w górę o 1,4%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy zyskują.

Krzysztof TkoczConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here