Naga MarketsAkcje CD Projekt poniżej 270 zł!  WIG20 tanieje o 15% w tydzień. Komentuje Marcin TuszkiewiczNotowania indeksu giełdowego WIG20 tracą od początku tygodnia ponad 15% i testują najniższe poziomy od grudnia 2016 roku. W piątek indeks polskich blue chipów otrzymał kolejny niedźwiedzi cios, czego doskonałym przykładem są między innymi akcje CD Projekt (GPW: CDR) otwierające się z luką spadkową i tracące ponad 8,5%. W efekcie polski potentat rynku gamingowego testuje w piątek cenę 261,6 zł, najniższą od 17 stycznia 2020 r.


CD Projekt silnie traci, WIG20 podąża za giełdami zagranicznymi

Spadki na polskiej giełdzie oraz światowych parkietach wywołane są informacjami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak zauważa Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com, WIG20 traci od początku bieżącego tygodnia, zmniejszając swoją wartość już o ponad 15% i spadając poniżej pułapu 1800 pkt. W trakcie piątkowej sesji liderami deprecjacji są akcje CD Projekt tracące ponad 8%, CCC oraz PGNiG. Tuszkiewicz pozwala sobie zadać jednak pytanie, czy obecna panika jest rzeczywiście racjonalna i czy rynek właściwie weryfikuje napływające z różnych części świata informacje, czy też po prostu jest niesiony falą ogólnej paniki.

Od weekendu trwa mocna przecena na GPW i na wszystkich giełdach. Wszyscy zastanawiają się czy ma ona sens, czy faktycznie taka panika jest racjonalna? Jak to zawsze z emocjami bywa, nie są racjonalne, a media potęgują negatywne newsy, więc warto spojrzeć na informacje, które napływają na rynek i zweryfikować ich wydźwięk. Ponadto, kiedy nie wszystkie informacje napływają równo, warto posiłkować się technicznym oglądem rynku i w ten sposób możemy wykreślić kolejne poziomy, które mogą stanowić wsparcie dla ceny – komentował Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com

Jeżeli chodzi o sam CD Projekt to ten już w czwartek wybijał bardzo ważny, psychologiczny poziom wsparcia na wysokości 300 złotych, pokonując jednocześnie 50-okresową średnią ruchomą. Reakcja inwestorów na piątkowym otwarciu była niemal natychmiastowa i akcje CDR rysowały sporą lukę spadkową tracąc nawet powyżej 8,5%, testując poziomy z innej luki spadkowej, rysowanej 17 stycznia 2020 roku.

CD Projekt traci od historycznych maksimów ponad 20% i znosi zyski wypracowane do tej pory w 2020 roku. Co prawda jest to dopiero pierwsza, silniejsza korekta od początku 2019 roku kiedy studio gamingowe rozpoczęło swój rajd na północ, jednak wybicie obecnego wsparcia na wysokości 260 złotych (historyczne maksima z sierpnia i września), może otworzyć drogę do dalszej deprecjacji:

Akcje CD Projekt otwierały się w piątek z luką spadkową. Źródło: Tradingview.com
Akcje CD Projekt otwierały się w piątek z luką spadkową. Źródło: Tradingview.com

WIG20 idzie w ślady światowych giełd, jest najniżej od ponad trzech lat

WIG20 znalazł się w etapie paniki, która moim zdaniem jest przesadzone, towarzyszące inwestorom emocje mogą być zbyt duże. Indeks znalazł się na wysokości bardzo ciekawych poziomów obserwowanych ostatni raz w grudniu 2016 roku. Za szansą na pojawienie się popytu przemawia kurs polskiego złotego oraz do dolara – twierdzi Marcin Tuszkiewicz.

Tuszkiewicz zwraca uwagę na silną korelację pomiędzy USD/PLN oraz WIG20. Jeżeli notowania polskiej złotówki do dolara umacniają się, wtedy zazwyczaj WIG20 również rośnie. Co prawda nie znalazło to potwierdzenia w trakcie czwartkowej sesji, jednak sprawdza się w długim terminie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka mocno w górę, PLN traci też do GBP, EUR i USD, 28 lutego
Następny artykułGuten Morgen DAX 28.02.2020
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here