Naga MarketsAkcje CD Projekt oraz Cyfrowego Polsatu wiodły prym w środęPo mocnych wzrostach we wtorek, środa przyniosła stonowanie nastrojów, co przełożyło się na mieszane zakończenie indeksów na rynkach bazowych. Z jednej strony wsparciem dla strony popytowej są coraz lepsze dane makroekonomiczne, które w przeważającej większości zanotowały już lokalne minima, a dobrym przykładem jest mocny wzrost majowej sprzedaży detalicznej w USA.

Ciągła niepewność na rynkach związana z drugą falą pandemii

Niemniej z drugiej strony nadal na rynkach finansowych utrzymuje się niepewność związana z obawami o ewentualną drugą falę pandemii, za czym stoi rosnąca liczba zachorowań w skali globalnej, a w szczególności w państwach emerging markets. W rezultacie indeksy w Europie kończyły skromnymi wzrostami w okolicach 0,50%, natomiast sesja w USA zakończyła się 0,36% stratą.

Przewaga podaży była widoczna właśnie wśród rynków rozwijających się, w tym na warszawskiej giełdzie, gdzie indeks WIG20 stracił blisko 0,60% mimo pozytywnego otwarcia sesji. Największa przecena dotknęła notowania JSW oraz PGE, z kolie prym wiodły akcje Cyfrowego Polsatu oraz CD Projekt. Na tle blue chips dobrze wypadły średnie oraz mniejsze spółki. mWIG40 zyskał blisko 1,0% a największą zwyżkę osiągnęły notowania 11 bit, które tym samym zbliżyły się do historycznych maksimów w okolicach 550 PLN. Powyższe przełożyło się na mocny performance całego sektora producentów gier – WIG Games zyskał blisko 4,0% i osiągnął nowe szczyty.

Na rynku surowców niepewność co do przyszłych warunków gospodarczych przełożyło się na spadek cen ropy naftowej w okolicach 1,0%. Ceny ropy typu Brent znalazły się w okolicy 40,55 USD za baryłkę a stronie popytowej ciążył odczyt o zmianie stanu zapasów w USA, która okazała się wyższa od oczekiwań, co sugeruje mniejszy popyt na surowiec niż się spodziewano.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dniu dzisiejszym przed południem kluczowym wydarzeniem na rynku będzie decyzja szwajcarskiego Banku Centralnego odnośnie stóp procentowych – konsensus rynkowy, jak i stratedzy BNP Parbas nie oczekują zmian. Natomiast w popołudniem inwestorzy będą wyczekiwać cotygodniowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Z kolei dla krajowych uczestników rynku kluczowe okażą się majowe dane z rynku pracy. Mając na uwadze wczorajsze słabsze zakończenie handlu za oceanem oraz przeważające ujemne notowania na giełdach w Azji, wydaje się że w początkowej fazie dzisiejszej sesji dominować może strona podażowa.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here