Naga MarketsCD ProjektW trakcie wtorkowej sesji akcji spółki CD Projekt wzrosły do poziomu 212 zł za akcję, co jest zarazem najwyższym poziomem od sierpnia 2018 roku. Do historycznego szczytu brakuje już zaledwie 4,5%! Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni akcje CDR urosły aż o 15%. Spółka podała również w dzisiejszym komunikacie, iż zamierza w najbliższych tygodniach otworzyć własny sklep.


CD Projekt planuje uruchomić własny sklep

Informacja dotycząca otwarcia sklepu została przekazana za pomocą Twittera:

Czekaliśmy na zakończenie Prima Aprilis, aby przekazać Wam dobre wieści. W najbliższych tygodniach uruchomimy Sklep CD Projekt RED. Czekajcie na nowe informacje! – napisano w komunikacie.

W IV kwartale ubiegłego roku CD Projekt notował 41,4 mln zł zysku, co było wynikiem gorszym o 10% w porównaniu do tego samego kwartału rok wcześniej. W skali całego 2018 wygenerowany zysk kurczył się natomiast o ponad 100 mln zł i wyniósł ostatecznie 123 mln zł. Chociaż akcje CD Projekt na otwarciu GPW traciły, to przed południem były już liderem wzrostów przy Książęcej, zyskując 3,3%.

„Paliwa” do wzrostów mogła dostarczyć także niedawna informacja, jakoby spółka pracowała nad mobilną wersją gry karcianej „Gwint”.

– Będzie mobilny „Gwint”. W tym roku na iPhone, potem Android – zapowiedział Adam Kiciński podczas konferencji prasowej. Dodał on także, że mobilna wersja “Gwinta” zostanie udostępniona jeszcze tej jesieni.

Kurs CD Projekt zmierza ku historycznemu szczytowi

Wiedźmin GeraltAkcje CDR dotarły dziś do poziomu 212 zł za akcję i już niewiele brakuje, aby kupujący przetestowali historyczny szczyt 222 zł. Najbliższym wsparciem pozostaje ważny poziom psychologiczny 200 zł, który tworzy konfluencję z poziomem wymienności. Wzrostowa linia trendu wskazuje na dużą przewagę byków. Czy w najbliższym czasie zobaczymy przebicie poziomu 222 zł? Z technicznego punktu widzenia szanse na to są dość duże, jednak należy się spodziewać możliwej korekty w okolicach strefy podażowej 216 – 222 zł.

Akcje CD Projekt najwyżej od 7 miesięcy. Spółka planuje otworzyć własny sklep
xStation XTB


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here