Naga MarketsAkcje CD Projekt najniżej od 3 m-cy! Inwestorzy ostrożni przed premierą Cyberpunk 2077Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery długo wyczekiwanego produktu CD Projekt – Cyberpunk 2077. Pomimo informacji o osiągnięciu przez grę złotego statusu, czyli rozpoczęcia produkcji płyt z jej zawartością, cena akcji spółki nadal spada.

  • Cena akcji spółki spadła o 20% od sierpniowego szczytu.
  • CD Projekt prawdopodobnie pracuje nad przygotowaniem zawartości, która zostanie udostępniona po premierze gry.
  • Spółka potwierdziła we wtorek brak opóźnienia premiery Cyberpunk 2077.

Akcje CD Projekt daleko od niedawnych szczytów

Niepewności inwestorów przed premierą Cyberpunk 2077, która zaplanowana jest na 19 listopada, sprawia, że akcje spółki coraz dalej oddalają się od rekordowej ceny 462 złotych z 27 sierpnia. W środę cena waha się w okolicach 374 złotych, czyli około 20% poniżej historycznego maksimum.

Zobacz również: Warren Buffett w czasie Covid 19 radzi: wykorzystaj w pełni niskie stopy procentowe

Patrząc technicznie na wykres, kurs utrzymuje się poniżej kluczowej strefy wypadającej w rejonach 400 zł. Miejsce to wynika z dolnego ograniczenia wybitego układu 1:1 oraz średniej z ostatnich 100 okresów. Ponadto na interwale dziennym widać również formację odwrócenia trendu – RGR, która może przemawiać za pogłębieniem przeceny. Niemniej dwa wsparcia znajdują się dość blisko, pierwsze wypada przy poziomie 350 zł, a drugie przy 332 zł. W przypadku zejścia w te okolice, mogą uaktywnić się kupujący. – oceniają analitycy XTB.

CD Projekt, źródło: XTB

Deweloperzy nie zwalniają tempa

W zeszłym tygodniu rynek obiegła informacja o obowiązkowym crunchu, czyli sześciodniowym tygodniu pracy deweloperów studia. Według informatora agencji Bloomberg, pracownikom firmy nie podoba się ta decyzja, tym bardziej że wielu z nich już wcześniej musiała brać nadgodziny. Ruch spółki był także złamaniem obietnicy danej przez kierownictwo CD Projekt, które zapowiedziało, że będzie unikało zmuszania pracowników do pracy poza zwykłymi godzinami.

Część inwestorów mógł dziwić też fakt, że crunch trwa mimo ogłoszenia zakończenia pracy nad grą i rozpoczęciem produkcji jej wydania fizycznego. Jest to spowodowane pracą nad ewentualnymi poprawkami, które zostaną wprowadzone niedługo po premierze gry jako darmowa aktualizacja.

Późnym wieczorem we wtorek na oficjalnym koncie Cyberpunk 2077 na Twitterze pojawiła się również informacja o braku opóźnień w premierze gry.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here