Wiedźmin GeraltKurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, rósł podczas piątkowej sesji o około 6,02%. Akcje drożały o 12,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 224,90 zł. Jest to fenomenalny wynik na tle rosnącego o 0,70% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, wyższych od średniej z początku maja. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 218,40 zł. Była to pierwsza tak mocna sesja w maju, która przełamał okres spadkowej korekty i doprowadziła kurs na nowe, historyczne maksima. W sumie od początku roku akcje spółki drożeją już niemal 60%.


Akcje CD Projekt na nowych maksimach. Teraz czas na 250 zł?

Notowania spółki wyznaczyły w trakcie piątkowej sesji nowe, historyczne maksimum. Powodem była oczywiście publikacja wyników, które okazały się lepsze od oczekiwań oraz zapowiedź kluczowej gry na najbliższych targach. Co do samej techniki, widać że okolice 220 zł skutecznie zatrzymywały wzrosty, dwukrotnie w ubiegłym roku i dwa razy w bieżącym. Obecne wybicie powinno skutkować zatem dalszą zwyżką. Najnowsza rekomendacja DM BOŚ wyznacza cenę docelową dla spółki przy poziomie 250,10 zł. Możliwe, że jest to jakiś punkt odniesienia.

wykres akcji cd projekt 27.05.2019
Kurs akcji CD Projekt 27.05.2019, źródło: xStation 5

Dobre wyniki i zapowiedź „Cyberpunka 2077”

Powodem silnych wzrostów podczas piątkowej sesji była publikacja nadspodziewanie dobrych wyników za pierwszy kwartał. Spółka przekazała, że w tym okresie zarobiła na czysto 17,8 mln zł. Wprawdzie przed rokiem było to niemal 23 mln zł, aczkolwiek wynik jest zdecydowanie powyżej prognoz analityków. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 80,91 mln zł wobec 75,44 mln zł rok wcześniej. Możliwe, że inwestorów bardziej jednak interesuje przyszłość czyli zapowiedź tego, że czerwcowe targi E3 w Los Angeles mają być dla firmy najważniejsze w historii. Spółka przedstawi tam bowiem swój najnowszy projekt „Cyberpunka 2077”.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here