Naga MarketsAkcje CD Projekt na dwa tygodnie przed premierą Cyberpunka aż 20% niżej od ATHAkcje CD Projekt w środę rano opadają o 1,46% do 365,7 zł, kontynuując niemrawe zachowanie kursu największego polskiego studia gamingowego. Jeszcze w poniedziałek notowania CDR zbliżyły się do 389 zł, podczas gdy zaledwie dwa tygodnie temu za walor należało zapłacić nawet nieco ponad 400 zł. Gdy do premiery największej dotychczasowej gry studia pozostało zaledwie nieco ponad dwa tygodnie, spoglądnijmy na sytuację techniczną na wykresie CDR.

  • Premiera nowej gry CD Projekt, Cyberpunka 2077, już za dwa tygodnie, 10 grudnia
  • Od początku roku akcje spółki podrożały już o ponad 30%
  • Jednak od wyznaczenia maksimum pod koniec sierpnia, potaniały o około 20%

CD Projekt: niemrawe zachowanie kursu

Kurs akcji CD Projekt od końca sierpnia porusza się w kanale zniżkującym po wyjściu z formacji głowy i ramion, a górny zakres tego spadkowego trendu sprawdza się jak na razie bardzo solidnie powstrzymując zgodnie z planem walor przed aprecjacją powyżej wyznaczonej linii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak stało się też w poniedziałek, gdy kurs dobił w trakcie sesji do 389 zł i tam właśnie został zatrzymany przez uaktywnienie się podaży zgodnie z linią tego trendu.

https://www.tradingview.com/x/NlnFTOCO/

Kurs jest obecnie także tuż poniżej 200-dniowej średniej kroczącej, która w środę jest na poziomie 368,5 zł. Możliwe, że okaże się ona dla niego wsparciem, szczególnie, że kurs znalazł się także w formacji chorągiewki. Dojście do niej od dołu oraz spadający wolumen wskazuje na możliwość rozwinięcia tej sytuacji wybiciem ponad linię trzymiesięcznego trendu spadkowego, a to w optymistycznym scenariuszu oznaczać może nawet podejście do zakresu 390-400 zł.

fpmarkets

W przypadku pojawienia się negatywnych informacji związanych z Cyberpunkiem 2077 lub jego premierą, kurs może opaść niżej do 350 zł, a może nawet do 333 zł, czyli do wsparcia, które powstrzymało spadki po zmianie terminu premiery w ostatnim tygodniu października. Jednocześnie, jest to poziom lokalnych maksimów z lutego, co dodatkowo świadczyć może o jego sile.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here