CD ProjektOd kilku dni inwestorzy czują nerwowość spoglądając na wykres spółki CD Projekt. Na łamach naszego portalu informowaliśmy tydzień temu o głośnym piśmie twórcy Wiedźmina, Andrzeja Sapkowskiego, wystosowanym do spółki CD Projekt, w którym pisarz domaga się 60 mln zł w związku ze zbyt niskim dotychczasowym wynagrodzeniem za sprzedaż praw autorskich. Również sugerowaliśmy, iż podwójny szczyt może doprowadzić do głębszej korekty, a wczoraj CDR stracił ponad 10% swojej wartości podczas jednej sesji! Co dalej z kursem najpopularniejszej spółki produkującej gry komputerowe?


Kurs w chwilowych opałach

CD Projekt (początkowo Optimus) to polska spółka akcyjna zajmująca się produkcją i dystrybucją gier wideo za pośrednictwem swoich jednostek zależnych. Podmiot dominujący grupy kapitałowej CD Projekt. Od szczytu z końca sierpnia 2018 roku spółka straciła już 25% wartości.

Założyciel największej grupy społecznościowej spekulantów TJS, Rafał Zaorski, sugeruje od ponad roku, iż na notowaniach spółki mamy bańkę spekulacyjną i na bieżąco informuje o zajmowaniu swoich pozycji krótkich licząc na solidną korektę.

W zeszłym tygodniu, pod jednym z jego postów na Facebooku informowałem, iż na wykresie D1 utworzyła się negatywna struktura wolumenowa, która została przetestowana od dołu. Jako zasięg wskazałem poziom 170, czyli okolice ostatniego dołka.

Akcje CD projekt mocno wyprzedawane. Co dalej z kursem?
stooq.pl

Zobacz również:  Zapiski giełdowego spekulanta: CD Projekt – ciągnie branżę w dół

Cena dotarła tam w zaledwie trzy dni sesyjne silnie przebijając wsparcie i zatrzymując się w okolicach 160 zł za akcję.

Akcje CD projekt mocno wyprzedawane. Co dalej z kursem?
stooq.pl

Sprzedawaj plotki, kupuj fakty?

Bieżący impet spadków może determinować trend w najbliższych dniach/tygodniach. Czysta analiza techniczna wskazuje na istotność poziomu 125 zł, gdzie znajduje się bardzo ważny poziom wymienności oraz 109 zł, gdzie mieści się górne ograniczenie największej strefy wolumenowej na interwale tygodniowym i to w tym miejscu znajduje się najkorzystniejsze miejsce do zakupu akcji spółki, ze stop lossem poniżej strefy/dołka.

Akcje CD projekt mocno wyprzedawane. Co dalej z kursem?
stooq.pl

Jednocześnie złe informacje powoli są niwelowane, a kolejne pozytywne wychodzą na światło dzienne. Dziś spółka poinformowała, iż potencjalny spór sądowy CDR z Andrzejem Sapkowskim nie wstrzyma sprzedaży gry Wiedźmin. Również kanadyjskie studio deweloperskie Digital Scapes dołączyło do projektu Cyberpunka w roli partnera strategicznego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here