Naga MarketsAkcje CD Projekt mocno w górę już drugą sesję z rzęduAkcje CD Projekt drożeją we wtorkowym handlu na warszawskim parkiecie o ponad 2% po świetnej poniedziałkowej sesji, która przyniosła wzrost kursu o 10%. Daje to szansę na wybicie z marazmu notowań najpopularniejszego polskiego studia gamingowego po tym, jak opadł on o ponad 40% względem szczytów intraday wyznaczonych kilka dni przed premierą największej gry w historii spółki: Cyberpunk 2077.

  • Nową rekomendację dla CD Projekt wydał bank Jefferies
  • Wcześniej, cenę docelową zarekomendował m.in. DM BDM S.A.
  • W piątek, CD Projekt Red wypuścił pierwszy duży patch do Cyberpunka 2077

CD Projekt wzrasta już drugą sesję po patchu 1.1 do Cyberpunka

Akcje CD Projekt jeszcze 7 grudnia 2020 roku zdobywały maksima intraday na 464,20 zł, jednak już w dniu premiery, 10 grudnia, opadły do 362 zł na zamknięciu sesji. Informacje przekazywane przez graczy, którzy grali w Cyberpunka 2077 wskazywały na olbrzymią ilość błędów i glitchy, które utrudniały rozgrywkę w grze, która pretenduje do miana najlepszego tytułu 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs akcji podążał kursem spadkowym, aż do lokalnego minimum intraday na 234,20 zł na początku stycznia. Jednak ostatnie dwie sesje, poniedziałkowa i wtorkowa, przynoszą silne wzrosty, które zapewne są wynikiem zmiany nastrojów wśród inwestorów.

W poniedziałek, akcje CD Projekt podrożały o 10,24% do 273,10 zł, a we wtorek zyskują dodatkowe 2,36% drożejąc do 282,2 zł. Tuż po otwarciu sesji, notowania dobiły nawet do 289,70 zł.

Akcje CD Projekt mocno w górę już drugą sesję z rzędu
Notowania CD Projekt. Źródło: tradingview.com

Być może, częściowo za wzrost notowań odpowiada wpływ nowej rekomendacji wydanej przez Kena Rumpha, analityka renomowanego banku inwestycyjnego Jefferies, który obniżył cenę docelową CD Projekt do 308 zł z poprzednio wskazywanych 362 zł.

Ważniejszy jest jednak fakt zmiany brzmienia rekomendacji wydanej przez Rumpha w dniu 25 stycznia z “poniżej rynku” na “kupuj”. Jego zdaniem, Cyberpunk 2077 zostanie przywrócony do oficjalnego sklepu Sony Entertainment, który zintegrowany jest z platformą PlayStation.

Wśród styczniowych rekomendacji dla CD Projekt wymienić należy także tą sporządzoną 11 stycznia przez Krzysztofa Tkocza z Dom Maklerski BDM S.A. Szerzej pisaliśmy o niej tutaj: CD Projekt z nową niższą rekomendacją od DM BDM. Cena docelowa wyznaczona w tym raporcie to 315 zł, a zalecenie analityka to  “kupuj”.

Zobacz również: Akcje CD Projekt w górę dzięki dużemu patchowi do Cyberpunka 2077

Przyczyn wzrostu notowań CD Projekt w poniedziałek oraz wtorek doszukiwać się należy także w opublikowaniu w piątek wieczorem pierwszego dużego patcha do Cyberpunka 2077.

Wśród poprawek, których dokonuje nowy patch oznaczony symbolem 1.1 wymienić można m.in. większą zdolność wykorzystania pamięci komputerów i konsol w trakcie działania gry czy lepsze zapobieganie crashom.

– W tej aktualizacji skupiliśmy się na poprawie stabilności. Będziemy kontynuować tę pracę w patchu 1.2 i innych nadchodzących aktualizacjach. Jednocześnie będziemy nadal naprawiać napotkane błędy i słuchać Waszych opinii na temat tego, jak poprawić ogólne wrażenia z gry – podano w komunikacie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical akcję | polski zloty | co znaczy blik | koszt dolara | waluty w czasie rzeczywistym |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here