Naga MarketsAkcje CD Projekt mocno w dół, Millenium z szansą na odbicie? Komentuje M. PalaczykPierwszy raz od dłuższego czasu zniknęła korelacja pomiędzy wzrostem zysków spółek z Nasdaq a notowaniami indeksu. Powoli do życia wraca branża lotnicza, jednakże bardzo silny spadek ilości rejsów nadal odbija się na niej negatywnie. W najnowszym podsumowaniu wydarzeń na światowych rynkach, Michał Palaczyk ze Squaber.com analizuje także lekki wzrost obrotów na indeksie WIG20.

  • W ramach indeksu mWIG40 krótkoterminowo ciekawie wygląda Millenium, interesująco prezentują się także Azoty Tarnów
  • Przed WIG20 ciekawy tydzień, pomimo rozpoczęcia kolejnego, szóstego już z rzędu okresu konsolidacji
  • W trakcie poniedziałkowej sesji jedne z najsilniejszych obrotów generował CD Projekt, który spadł na najniższe poziomy od 9 czerwca

Te artykuły również Cię zainteresują
Nasdaq bez popularnej korelacji

W ostatnich kwartałach (i latach) indeks technologiczny Wall Street, Nasdaq, silnie korelował z kondycją wyników spółek. Obecnie zależność ta została całkowicie wymazana, a sam benchmark znajduje się 60% wyżej niż w 2017 roku, kiedy spółki prezentowały bardzo zbliżone wyniki finansowe.

W trakcie poniedziałkowej sesji amerykański Nasdaq najpierw rysował historyczne maksima, ostatecznie jednak tracił ponad 2% na zamknięciu sesji. Nie zmienia to faktu, że od początku bieżącego roku zarabia ponad 16%, całkowicie wymazując spadki z pierwszego kwartału i wielomiesięczne minima z marca.

Nasdaq cały czas rośnie, przyszłe oczekiwane zyski poruszają się jednak w okolicy dołków z poziomu 2017 roku. Od tego czasu indeks urósł o 60%. Zyski poszły w dół, a indeks poszedł w górę, nie należy jednak silniej przywiązywać się do tej sytuacji. Ostatni wzrost indeksu był spowodowany bowiem główną grą na oczekiwaniach – komentował Michał Palaczyk.

Akcje CD Projekt silniej w dół, wybita 50 EMA

Liderami obrotu podczas poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie były akcje KGHM, które zyskiwały ponad 5,6% i testowały poziomy z kwietnia 2019 roku oraz akcje CD Projekt, które osuwały się o niespełna 3%. Polski producent gier ma więc na koncie ponad tydzień spadków z rzędu, a poniedziałkowe osunięcie wyraźnie wybijało 50 EMA, spychając cenę na najniższe poziomy od miesiąca oraz poniżej 370 złotych za akcję.

Kolejna świeca spadkowa z rzędu, CD Projekt nadal utrzymuje się jednak w bardzo mocnym i szerokim trendzie wzrostowym i potrzeba naprawdę silnej korekty, aby długoterminowo złamać obecną tendencję. Krótkoterminowo wyłamanie poziomu 370 złotych może wygenerować jednak dalszą korektę w kierunku 332 złotych, gdzie przebiegają maksima z lutego bieżącego roku – komentuje Palaczyk ze Squaber.com.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here