Naga MarketsAkcje CD Projekt jeszcze nigdy nie były tak drogie. CDR testuje poziom 370 zł Notowania cen akcji CD Projekt na warszawskim parkiecie rosną trzeci dzień z rzędu, co doprowadziło osiągnięcia najwyższych cen w historii. Wzrost o ponad 5% sprawił, że kurs znalazł się na poziomie 373,40 zł. CDR jest jedną z tylko trzech spółek indeksu WIG20, które zyskują po godzinie 16-tej ostatniej sesji tygodnia.

  • Indeks WIG 20 traci dziś około 1%
  • Polską giełdę ratuje wzrost CD Projekt
  • Kapitalizacja CDR na poziomie 35 mld złotych

Niewielka zmienność na WIG 20 

Dzisiejsza sesja na indeksie WIG 20 charakteryzuje się niewielką zmiennością, a kurs pozostaje w zakresie notowań z czwartku. Około 1-procentowy spadek plasuje notowania w okolicach poziomu 1610.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym roku indeks 20 największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych osunął się o ponad 43% wyznaczając dno w okolicach poziomu 1249. Odreagowanie, które zaczęło się w połowie marca zaprowadziło cenę ponad 1673. Przed bykami jednak jeszcze długa droga i żeby wznieść się na nowy szczyt w tym roku potrzeba wzrostu o prawie 37%.

Wykres indeksu WIG 20

CD Projekt ratuje polską giełdę 

Rosnące akcje CD Projekt ratują dziś polską giełdę. Wraz z LPP i Lotosem to jedyne spółki indeksu WIG, które zyskują podczas piątkowej sesji. Jak widać na wykresie dziennym CDR poniżej, zarówno w środę jak i czwartek kurs zamykał się na koniec dnia na poziomach maksymalnych.

Wczoraj kupującym udało się pokonać poziom 350 zł, a dziś cena zmaga się z poziomem 370 zł. W przypadku cofnięcia, najbliższe wsparcie znajdziemy w okolicach szczytu z lutego przy 336,00.

Wykres akcji CD Projekt

Kapitalizacja spółki przekroczyła poziom 36 mld złotych, a tym samym jest to największa spółka notowana na GPW! Niemal o 9 mln mniejszą kapitalizację ma obecnie PKN Orlen oraz PKO Bank Polski.

Spółka we wrześniu ma wydać kolejny duży tytuł o nazwie Cyberpunk 2077.
– Czujemy się komfortowo z wrześniową datą. […] Gra ma postać skończoną. Obecnie zajmujemy się m.in. usuwaniem błędów i wygładzaniem pewnych aspektów, to kwestia wielu drobniejszych czynności – powiedział członek zarządu Michał Nowakowski podczas telekonferencji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here