Naga MarketsAkcje CD Projekt i CCC liderem otwarcia wtorku. WIG20 w górę o 0,6%Napędzany apetytem na ryzyko i wzrostami Wall Street indeks WIG20 we wtorek kontynuuje aprecjację i rośnie o kolejne 0,6% testując poziom 2015 pkt. Wśród składowych warszawskiego indeksu skromnie tracą jedynie KGHM i PGNiG, a pozostałe spółki poruszają się w sferze wzrostowej. Najsilniej rosną akcje CCC oraz CD Projekt umacniające się kolejno o 4,4% oraz 2,5%.

  • Wall Street zamykało się w poniedziałek z nowymi rekordami, a S&P 500 testował poziom 3740,5 pkt.
  • Umocnienie rynków bazowych pozytywnie wpływa na handel na GPW, a apetyt na ryzyko napędza również słabnący dolar
  • WIG20 powraca do poziomów sprzed pandemii i jest najsilniejszy od lutego bieżącego roku

GPW idzie w ślady Wall Street. WIG20 na lokalnych maksimach

Co prawda indeksy z USA w poniedziałek po świątecznej przerwie testowały historyczne maksima, to dla WIG20 pokonanie poziomu 2 tys. pkt. i utrzymanie nad nim również jest istotne z technicznego punktu widzenia. Indeks polskich blue chipów powraca bowiem do poziomów sprzed pandemii i jeżeli uda mu się pokonać obecną strefę oporu wyznaczaną przez dołki z grudnia 2019, wtedy nie będzie można wykluczyć dalszej aprecjacji i kontynuacji odbicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

We wtorek zyskują również pozostałe indeksy GPW. WIG20 rośnie o 0,9%, a mWIG40 i sWIG80 kolejno o 0,85% oraz 1%.

Akcje CCC najwyżej od lutego, CD Projekt również się rozpędza

Wybicie poziomu 88 zł na walorach CCC spowodowało, że spółka jest najdroższa od 10 miesięcy, z perspektywą dalszych wzrostów w kierunku 100 złotych. Od listopadowych dołków pod poziomem 40 złotych notowania rosną już o 150% prawie całkowicie wymazując pandemiczne spadki obserwowane od początku lutego.

Optymizm wśród inwestorów budzi również poświąteczne odbicie akcji CD Projekt, które w poniedziałek rosły o 1,9%, a we wtorek dodają kolejne 2,8% otwierając się z niewielką luką spadkową. W efekcie, notowania spółki poruszają się powyżej poziomu 280 złotych i pierwszy raz próbują mocniej odbijać od grudniowych minimów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs franka (CHF/PLN) i dolar (USD/PLN) silnie w dół 2. dzień z rzędu
Następny artykułDadelo zadebiutowało na rynku głównym GPW
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here