Naga MarketsAkcje CD Projekt dalej na wyprzedaży. CDR w tym tygodniu prawie 10% niżejNotowania spółki CD Projekt na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie osuwają się od lutego. Wczoraj na rynki obiegła informacja o odejściu reżysera gry Wiedźmin 3 oraz Cyberpunk 2077. Spółka mierzy się ponadto z największym kryzysem wizerunkowym w historii. 

  • Z firmy odszedł reżyser Wiedźmina 3 i Cyberpunka
  • CD Projekt mierzy się z kryzysem wizerunkowym
  • Notowania spadły pod poziom 160 zł za akcję 

Ciężki okres dla CD Projekt

W firmie od miesięcy prowadzone było śledztwo w sprawie oskarżeń o mobbing przeciwko dyrektorowi gry Konradowi Tomaszkiewiczowi, wynika z e-maila do zespołu CD Projekt sprawdzonego przez Bloomberg. Tomaszkiewicz napisał w wiadomości po rezygnacji, że powołano komisję do zbadania tych zarzutów, która uznała go za niewinnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Niemniej jednak wiele osób odczuwa strach, stres lub dyskomfort podczas pracy ze mną – napisał Tomaszkiewicz. Przeprosił pracowników „za całą złą krew, którą spowodował”.

Konrad Tomaszkiewicz był jednym z głównych twórców gry Wiedźmin 3, która przyczyniła się do niebywałego sukcesu firmy. Przy grze Cyberpunk 2077 działał jako drugi reżyser oraz szef produkcji.

Wcześniej rynki obiegła informacja o wysokich premiach dla prezesów CD Projekt RED, które przekroczyły 100 mln zł dla jedynie 5 osób. Podobno kwotę rozdysponowano na nagrody dla pozostałych 865 pracowników. Tak wysoka premia dla zarządu jest dość nietypowa w nienajlepszym dla spółki okresie.

Jakby tego było mało, we wczorajszym komunikacie wiceprezes CD Projekt Marcin Iwiński zawnioskował o podwyżki dla członków rady nadzorczej. Chociaż nie są one wysokie, bo w skali roku będą kosztować firmę łącznie 120 tys. , to timing na taką decyzję wydaje się nietrafiony. 

Końca spadków nie widać

W ubiegłym tygodniu spółka CD Projekt zyskała 1,74%, a na wykresie utworzyła się świeca doji wskazująca na niezdecydowanie uczestników rynku. Jednakże, kolejne niesprzyjające doniesienia nie pozwoliły na odbicie.

invest

W rezultacie jesteśmy świadkami kolejnych spadków, które od początku tygodnia sięgają już 10%. Przestrzeń do osunięć jest jeszcze spora, kluczowe wsparcie wypada bowiem dopiero w okolicach 130 zł za akcję, co oznaczałoby cofnięcie do poziomów z 2018 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig cena | kurs euro usd | kurs euro dolar | co znaczy blik | rekomendacje gpw | dolar |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here