Naga MarketsAkcje CD Projekt biją kolejne rekordy, CDR po 326 zł!Podczas dzisiejszej sesji na GPW akcje CD Projekt poradziły sobie fenomenalnie. Dzień zakończył się wynikiem na poziomie +2,29%, co oznacza zamknięcie przy 326 zł. Tym samym CDR był najlepszą spółką z WIG20. Jedyne co może martwić to brak większych ruchów korekcyjnych, który zwiększa ryzyko wystąpienia dynamicznej korekty spadkowej. Niemniej w przypadku tak silnej tendencji raczej nie należy myśleć o pozycjach krótkich. Jak wygląda sytuacja techniczna na wykresie CD Projekt? 


CD Projekt mocno w górę

Po fenomenalnie zamkniętym 2019 roku, spółka CD Projekt nie zwalnia tempa. Po raz kolejny w tym roku jesteśmy świadkami wybijania kolejnych szczytów, które są zarazem najwyższymi poziomami w historii. Po zamknięciu dzisiejszej sesji jedna akcja CD Projekt kosztuje już 326 złotych, a przypomnijmy, że ubiegły rok zamknął się na poziomie 280 zł, co oznacza wzrost na ponad 16% od 1 stycznia 2020 r.

Fala wzrostowa, z którą mamy aktualnie do czynienia rozpoczęła się zaraz po odbiciu od dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Dzień wcześniej spółka podała informacje o przesunięciu terminu premiery Cyberpunka, co wywołało chwilową panikę wśród inwestorów. niemniej jak widać po wykresie, kupujący wykorzystali przeceną do kupna.

Zobacz także: Tak drogo nie było od lat! Inflacja CPI najwyżej od czerwca 2011 r.

Akcje CD Projekt na nowych maksimach
CD Projekt interwał D1, źródło: tradingview

Patrząc na wykres D1 technicznie,mamy do czynienia z potwierdzeniem trendu wzrostowego, rynek wyznaczył dziś kolejny wyższy szczyt. Ponadto dynamika ruchu w górę jest coraz szybsza. Po tym jak notowania wybiły z kanału wzrostowego górą, tendencja przybrała na sile. W przypadku tak mocnego trendu nie warto jest szukać sygnałów kontrariańskich, nigdy nie wiadomo gdzie zostanie ustalony lokalny wierzchołek.

Korekta może pojawić się oczywiście w każdej chwili, jednak póki co wydaje się, że dalszy ruch w górę jest bardziej prawdopodobny. W przypadku gdyby w najbliższym czasie doszło jednak do cofnięcia, pierwszym wsparciem może okazać się górne ograniczenie pokonanego kanału wzrostowego, a kolejnym okolice szczytów przy 292 zł.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Czytaj także: KNF publikuje stanowisko ws. usług doradztwa inwestycyjnegoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here