Naga MarketsAkcje CD Projekt biją kolejne rekordy, CDR po 326 zł!Nastroje na globalnym rynku akcji wciąż są bardzo kiepskie i udzielają się także polskiej giełdzie. Podczas dzisiejszej sesji na spółce CD Projekt możemy obserwować wyraźne spadki. CDR traci w środę ponad 2,5%, a licząc od ostatnich maksimów z 17 lutego, przecena sięga już ponad 11%. Niemniej pomimo silnych spadków, CD Projekt nie jest najgorszą spółką z WIG20. Gorzej radzi sobie Play Communications, który notuje dziś blisko % straty. 


CD Projekt koryguje ostatnie wzrosty, spółka traci ponad 11%

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować kontynuację spadków na gamingowym gigancie – CD Projekt. O poranku spółka traci kolejne 2,5%, a licząc od szczytów z 17 lutego przecena sięga wynosi już powyżej 11%! Dzisiejszą przecenę trzeba tłumaczyć nie tylko fatalnymi nastrojami na globalnym rynku akcji, ale teże inforamcją podaną przez Ipopema Research, która zaktualizowała swoje oczekiwania dotyczące sprzedaży Cyberpunka przez CD Projekt do 24 mln kopii w 2020 roku i 10,9 mln w 2021 roku wobec odpowiednio 27,1 mln i 10,7 mln sztuk wcześniej.

Cytaty z raportu:

  • “Aktualizujemy nasze oczekiwania sprzedaży Cyberpunka do 24,0 mln kopii w 2020 roku i 10,9 mln w 2021 roku (poprzednio zakładaliśmy odpowiednio: 27,1 mln i 10,7 mln)” 
  • “Nie postrzegamy tego opóźnienia jako duże ryzyko dla wolumenów sprzedaży produkcji, jednak zwracamy uwagę na napięty harmonogram studia, ze względu na premierę gry zaledwie 1-2 miesiące przed pojawieniem się nowej generacji konsol”
  • “Podtrzymujemy nasze oczekiwania, iż gra ta zostanie wydana w 4 kwartale 2024 roku, chociaż scenariusz ten wydaje się nam obecnie bardziej optymistyczny”
  • “Prognozujemy zysk netto na poziomie 1,6 mld zł w 2020 i 1,2 mld zł w 2021, zakładając efektywną stawkę podatku wynikającą z ulgi IP Box (w latach 2019E-2024E) na poziomie 9%” 

Zobacz także: Inwestorzy w panice sprzedają akcje, czeka nas bessa?

Patrząc na wykres H4 pod kątem analizy technicznej, już w ostatniej analizie wspominaliśmy o wygenerowaniu krótkoterminowego sygnału sprzedażowego. Kurs wybił się poniżej poziomu 318 zł, który stanowił kluczowe wsparcie. Poziom ten wynikał z wcześniejszych reakcji cenowych oraz dolnego ograniczenia układu Overbalance. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, istnieje szansa na pogłębienie korekty spadkowej.

Wykres akcji CD Projekt
CD Projekt, interwał H4

Jednak aktualnie można zauważyć, że kurs dotarł do średniej z ostatnich 100 okresów – czerwona linia, która może stanowić lokalne wsparcie. Jeśli dosżłoby do jej pokonania, przecena może przybrać na sile. Wtedy też należy wziąć pod uwagę poziom 292 zł, gdzie wypadają poprzednio pokonane szczyty z 10 stycznia.

Czytaj także: Warren Buffet twierdzi, że koronawirus nie wpłynie negatywnie na rynek akcji w długim terminie

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here