Naga Markets

Akcje CCC zyskały wczoraj ponad 3 procent. Wśród krajowych indeksów dominowały lekkie spadkiW czwartek indeksy na Wall Street odrabiały straty, indeks S&P 500 wzrósł o 1,4%, a Nasdaq podrożał o 0,8%. Ponownie pozytywnie zaskoczył rynek pracy w USA, liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 222 tys. wobec konsensusu na poziomie 240 tys. Spada również liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku do 1,96 mln wobec oczekiwanych 2 mln.

Akcje CCC wzrosły wczoraj o 3,1%

Na wczorajszym szczycie OPEC+ uzgodniono plany utrzymania zwiększenia wydobycia ropy o 400 tys. baryłek dziennie. Stany Zjednoczone wraz z UE, Kanadą i Wielką Brytanią nakładają kolejne sankcje przeciw wybranym osobom i podmiotom gospodarczym z Białorusi.Dzisiejszy kalendarz jest bogaty w dane makro, poznamy odczyty indeksu PMI dla usług dla USA, strefy euro, Niemiec i Francji, sprzedaż detaliczną w strefie euro, i szereg danych z USA, w tym stopę bezrobocia, zmianę zatrudnienia i dane o zamówieniach. Kontrakty przed sesją wskazują na lekkie odbicie europejskich indeksów i neutralne otwarcie na Wall Street.

Krajowe indeksy odnotowały lekkie spadki, a najmocniej przeceniały się największe spółki z WIG20 (-0,7%). Wśród blue chipów najsłabszym walorem było Allegro (-5,4%), które wyznaczyło nowe historyczne minima. Po sesji spółka opublikowała informację poufną o spełnieniu się pierwszego warunku zawieszającego zastrzeżonego w umowie nabycia Mall Group a.s. i WE|DO CZ s.r.o. Allegro od 20 grudnia zasili kategorię spółek o średniej kapitalizacji zstępując z grona spółek o dużej kapitalizacji w indeksie Stoxx.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Słabszą sesję odnotowała również energetyka. Na przeciwległym biegunie największy wzrost odnotowało CCC (+3,1%).

W indeksie mWIG40  odbił silnie Biomed-Lublin (+11,2%), za nim z przeszło 5%-owym wzrostem znalazły się banki Millennium i mBank. Najsłabiej w indeksie średnich spółek wypadły spółki wzrostowe Livechat (-5,4%) i 11 bit studios (-4,7%) – po sesji producent gier poinformował o zawarciu niestandardowej umowy licencyjnej z Epic Games, która daje spółce prawo do wyprodukowania na bazie Unreal Engine do 10 nowych gier. Po sesji 17 grudnia nastąpi rewizja indeksów – w skład indeksu mWIG40 wejdzie Pepco zastępując OncoArendi, które wraz ze spółkami Bumech, Getin Noble, Onde i Shoper zasili indeks sWIG80, który z kolei opuszczą spółki: Airway, INC, Krynica Vitamin, Lentex i Mennica.

Z pozostałych spółek: 1. Grupa Tauron i Rafako podpisały ugodę ws. kontraktu w Jaworznie. 2. PCC Rokita i PCC Exol zainwestują w budowę instalacji alkoksylatów 350 mln zł. 3. Selena FM rozpoczyna skup do 1 mln akcji po 23 zł za sztukę. 4. Ustalono cenę sprzedaży w ofercie publicznej niemal 47 mln akcji STS Holding po 23 zł za akcję.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt giełda | oncoarendi kurs | pgnig notowania | swig80 notowania | pzu akcje | kurs euro online | giełda cdprojekt |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here