Naga Markets

Akcje CCC z największym wzrostem wśród polskich blue chipów Wczoraj na GPW panował marazm. Główne indeksy poruszały się w bardzo wąskim przedziale notowań, a rynki wydawały się czekać na wieczorne posiedzenie FED. WIG i WIG20 straciły -0,2%, mWIG40 spadł -0,3%, a sWIG80 zyskał 0,2%.

Akcje CCC z ponad 3-procentowym wzrostem

Wśród blue-chipów liderem aktywności był CD Projekt, który po informacji o przywróceniu sprzedaży Cyberpunka do sklepu Playstation zaczął notowania od wzrostu, ale ostatecznie zakończył sesję -6,5% spadkiem. Traciły także Cyfrowy (-2,0%), JSW (-1,8%) oraz PKN Orlen (-1,8%). Największe wzrosty zaliczyły z kolei CCC (3,2%) oraz LPP (3,0%), a także Santander (2,3%). Giełdy w Europie również notowały nieznaczne zmiany. DAX spadł -0,1, a CAC40 i FTSE wzrosły po 0,2%.

Kluczowym wydarzeniem wczorajszego dnia, było wieczorne posiedzenie Rezerwy Federalnej w USA. FED utrzymał bez zmian stopy procentowe oraz dotychczasowy program skupu aktywów. Podwyższył jednocześnie prognozę wzrostu PKB w USA w 2021 r. oraz obniżył w 2022 r., a także podwyższył prognozy inflacji na lata 2021-2022. Giełdy w USA zareagowały lekkimi spadkami, a ostatecznie S&P stracił -0,5%, a Nasdaq – 0,2%. Dzisiaj z rana NIKKEI traci -1,1% a kontrakty terminowe na S&P są na 0,3% minusie.

Autor: Michał Fidelus, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty ranking | akcje pgnige | kęty notowania | kurs pkn | cena ropy | płatność blik co to | axi trader |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

BossaConotoxia
Poprzedni artykułAllegro odnotowało wczoraj dobrą sesję wraz z całym sektorem handlowym
Następny artykułPKN Orlen w ruchu bocznym od początku czerwca
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here