Jeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,72%. Akcje taniały o 3,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 127,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy lekko podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 128,90 zł. Była to kolejna słaba sesja, która nie zmieniła układu technicznego. W sumie trwające we wrześniu próby zainicjowania obicia, doprowadzały do niespełna 20% wzrostów.


Akcje CCC wyhamowują spadki, jednak brak sygnałów kupna

Zerkając na notowania z tygodniową skalą czasową, widać że mamy za sobą potężne spadki i jak na razie niewiele wskazuje aby miały się one szybko zakończyć. We wrześniu pojawiły się dwie próby zainicjowania korekty, które dały nawet niemal 20% wzrost notowań. Nie zmieniły jednak one szerszego układu technicznego, gdyż wzrosty zatrzymywały się przed poziomem wcześniejszego dołka w rejonie 147 zł. Takie zachowanie kursu świadczy o braku większej siły po stronie kupujących i o tym, że ostatnie zwyżki są raczej tylko korektą. Na wykresie tygodniowym kluczowym wsparciem są okolice 105 zł. Wszystko zdaje się wskazywać na to, że właśnie ten poziom zostanie niebawem osiągnięty. Zejście na nowe, tegoroczne minima powinno oznaczać kontynuacje trendu spadkowego z kolejnym celem przy kluczowym wsparciu.

ccc 3.10.2019
Akcje CCC 3.10.2019

CCC pozytywnie nastawione na kolejne kwartały

Podczas środowej sesji spółka opublikowała raport z wynikami za trzeci kwartał. Z dokumentu wynika, że zysk w ujęciu EBITDA wyniósł 201,3 mln zł wobec 164,2 mln zł przed rokiem. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 687,3 mln zł wobec 563,9 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł odpowiednio: 15,7 mln zł wobec 30,1 mln zł rok wcześniej. Ostatni kwartał to kluczowy okres w rozwoju firmy, choćby poprzez wprowadzenie do sklepów kolekcji marki Gino Rossi. Prezes firmy dodał w komentarzu, że spółka jest optymistycznie nastawiona do wyników w kolejnych kwartałach.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here