Jeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,05%. Akcje drożały o 1,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 126,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,43% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 124,60 zł. Była to kolejna słaba sesja z rzędu, która podtrzymuje trwający trend spadkowy. W sumie trwające od końca marca spadki doprowadziły już do przeceny sięgającej ponad 50%.


Akcje CCC w kierunku 105 zł

Poniedziałkowa sesja nie przyniosła większych zmian w układzie technicznym spółki. Na wykresie mamy za sobą potężne spadki i jak na razie niewiele wskazuje aby miały się one szybko zakończyć. Na wykresie tygodniowym kluczowym wsparciem są okolice 105 zł. Wszystko zdaje się wskazywać na to, że właśnie ten poziom zostanie niebawem osiągnięty. Po drodze nie ma bowiem już żadnego wyżej położonego poziomu wsparcia. W dłuższym okresie czasu tak potężna przecena, która dotyka solidną firmę o mocnej marce, może jednak okazać się okazją dla graczy z długim horyzontem inwestycyjnym. Na razie jednak istnieje spore ryzyko kontynuacji spadków i odnotowania nowych minimów tegorocznego trendu.

ccc 3.09.2019
Kurs akcji CCC 3.09.2019, źródło: xStation 5

Rezerwa na zaległy podatek

Wczoraj spółka przekazała komunikat, z którego wynika, że podjęto decyzję o utworzeniu rezerwy w wysokości 21 mln zł. Rezerwa ma obniżyć wynik finansowego netto w pierwszym półroczu bieżącego roku o około 17,1 mln zł. Decyzja związana jest z wydaną przez naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu decyzją w sprawie zakwestionowania podstawy opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zwiększając tym samym kwotę zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych o kwotę 21 160 496 zł. Spółka zamierza odwołać się od tej decyzji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here