Naga MarketsSalon CCCOstatnie tygodnie to napływ raportów finansowych, co przekłada się w oczywisty sposób na notowania spółek. Było kilka zawodów, takich jak PGE, PGNiG, ale także i kilka sporych wystrzałów, jak np. Kruk czy CCC. To jednak nie koniec raportów, przed nami m.in. Budimex, który także rośnie w oczekiwaniu na nowe dane finansowe.


Akcje CCC i wyniki bez rewelacji

CCC opublikowało wyniki, które niekoniecznie były rewelacyjne, spółka zrzuciła niższe wyniki na barki pogody, która nie była sprzyjająca zakupom zimowych butów. Nie mniej jednak ekspansja spółki, wzrost znaczenia sprzedaży w sieci oraz zaniechanie mało rentownej działalności w Niemczech została przez inwestorów odebrana pozytywnie. Technicznie rzecz ujmując, spółka jeszcze jest w trendzie spadkowym, jednak nie wiele trzeba, aby został on załamany i powróciły długoterminowe wzrosty.

Budimex rozgrzał nadzieje inwestorów

Budimex mocno rozgrzewa inwestorów, spółka od kilku dni systematycznie rośnie, wczoraj pokonując kolejny poziom oporu. Aktualnie warto śledzić notowania ze względu na nadchodzący raport finansowy, który może je albo przyspieszyć, albo w zupełności odwrócić. Branża budowlana jest mimo wszystko mocno ryzykowna. Wciąż problematyczne są marże, choć Budimex stara się wygrywać takie przetargi, które zapewniają rentowność na zadowalającym poziomie. Portfel zamówień spółki pozwala być wybrednym.

Akcje PKN Orlen w górę?

PKN Orlen zapowiedział dywidendę na poziomie 3,5 zł na akcje, co jest najwyższą od lat. Historycznie tylko raz była ona wyższa. Jest to rekomendacja zarządu, która musi zostać jeszcze zaakceptowana przez Walne. Czy spółka obroni 100 zł jako wsparcie? Co dalej?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here