Naga MarketsAkcje CCC umocniły się o 3,21 procent. Główne indeksy GPW zyskiwałyCzwartkowa sesja zakończyła się dla głównych indeksów GPW wzrostami. WIG20 na koniec dnia odnotował 0,31% wzrost, do czego w głównej mierze przyczyniło się CCC, którego akcje umocniły się o 3,21% po ogłoszeniu sprawozdania za 2Q’21/22 oraz informacji, że spółka jest dobrze zatowarowana i w pełni przygotowana do sprzedaży w sezonie jesień-zima. Mocno zwyżkował również Mercator (+3,1%), kontynuując odbicie po wyznaczeniu w ubiegłym tygodniu rocznego minimum.

CCC zyskało podczas wczorajszej sesji 3,21%

Po drugiej stronie stanęły tym razem JSW z 8,4% spadkiem po raporcie o wolumenach produkcji węgla oraz Dino, które straciło 5,6% po pojawieniu się rekomendacji „sprzedaj” od Goldman Sachs. Uwagę inwestorów zwrócił także PKO BP, którego notowania początkowo rosły, jednak w trakcie sesji przekazano informację o zmianach kadrowych w zarządzie i radzie nadzorczej, co wywołało znaczący spadek, finalnie jednak cena akcji zamknęła się 0,2% pod kreską.Wzrostami zakończyły się również notowania WIG (+0,33%) i mWIG40 (+0,48%), jedynie sWIG80, pociągnięty głównie przez Enter Air (-6,1%) i Bogdankę (-4,3%), zanotowało lekki spadek na poziomie 0,1%.

Na rynkach zagranicznych przeważają optymistyczne nastroje. W Europie DAX wzrósł o 1,4%, CAC umocnił się o 1,3%, a FTSE zyskał 0,9%. Za oceanem początek sezonu wyników owocuje wzrostami głównych indeksów – S&P i Nasdaq zakończyły dzień z wynikiem +1,7%, a nieco niżej, ze wzrostem na poziomie 1,6% zamknął się DJI.

Na rynku azjatyckim również udzielił się światowy optymizm, o poranku indeks NIKKEI rośnie 1,3%. W kalendarzu makro czekają nas dzisiaj odczyt inflacji za wrzesień, wg szybkiego szacunku GUS z 1.10 wyniosła 5,8% r/r, oraz bilans handlowy strefy euro.

Autor: Anna Madziar

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw mercator | kurs korony islandzkiej wykres | kurs jena prognozy 2021 | kruk kurs akcji | pko notowania | dax index | comarch giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here