Naga MarketsJeden z salonów CCCPomimo że akcje CCC rosną dziś blisko 2%, to sytuacja spółki nie jest ciekawa. W ubiegłym tygodniu notowania znalazły się na najniższych poziomach od 4 lat. W poniedziałek 4 listopada 2019 roku za jedną akcję spółki CCC trzeba płacić 113,6 zł. Czy obecna tendencja spadkowa może zepchnąć kurs poniżej okrągłego poziomu 100 złotych?


Kurs CCC najniżej od 4 lat!

Presja spadkowa na akcjach CCC jest widoczna już od dłuższego czasu. Przed weekendem notowania znalazły się na najniższym poziomie od 4 lat, w czwartek sesja zamknęła się wynikiem -9,27%. Sytuacja fundamentalna nie wygląda w ostatnim czasie najlepiej. Spółka ma problem z wygenerowaniem dodatniego wyniku netto. W III kwartale tego roku strata netto kształtowała się na poziomie 43,4 mln złotych. Jedynym plusem może być zysk EBITDA na poziomie 193 mln zł, który okazał się o 18% lepszy niż w ubiegłym roku.

Podczas publikacji wyników kwartalnych, przedstawiciele spółki CCC zapowiedzieli publikację strategii rozwoju w perspektywie do 2022 toku.Zgodnie z podanymi informacjami ma ona zakładać poprawę rentowności oraz spadek zadłużenia. CCC ma między innymi zamiar rozwinąć ofertę produktową.

Zobacz także: Krach na rynku akcji nastąpi w ciągu najbliższych 10 lat, twierdzi Morgan Stanley

Sytuacja techniczna na spółce CCC

Patrząc na wykres CCC na interwale D1, w ostatnim czasie doszło do wybicia ważnego wsparcia przy 123 złotych. Tym samym akcje znalazły się na najniższym poziomie od kilku lat. Aktualnie należy wziąć pod uwagę wsparcie przy 108 zł, gdzie oprócz zniesienia zewnętrznego 161,8% Fibonacciego znajdują się także minima z 2016 roku. Jeśli chodzi o opory, najbliższy powinna stanowić pokonana w ubiegłym tygodniu strefa przy 123 zł Tak długi jak kurs znajduje się poniżej, nie ma mowy o większej korekcie wzrostowej.Wykres akcji CCC

CCC interwał D1

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here