Naga MarketsJeden z salonów CCCPo zakończeniu wtorkowej sesji, CCC opublikuje raport podsumowujący wyniki finansowe w drugim kwartale 2019 roku i całym pierwszym półroczu. Akcje spółki przed publikacją poruszają się w okolicach tegorocznych minimów, które są najniższymi poziomami od lutego 2016 roku, czyli od 42 miesięcy. Na temat perspektyw dotyczących CCC i publikowanych wyników z Adamem Rakiem rozmawiał Marcin Tuszkiewicz, założyciel serwisu giełdowego Squaber.


CCC tworzy rezerwę na poczet Skarbówki, która obniży wynik netto

Na początku tygodnia CCC informowało o podjęciu decyzji dotyczącej utworzenia rezerw w wysokości 21 mln zł, które będą miały wpływ na obniżenie wyniku finansowego netto za pierwsze półrocze 2019 roku o 17,1 mln zł. Urząd Skarbowy zakwestionował podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych (zmieniając w odniesieniu do części transakcji stawkę podatkową z 1% na 2%), zwiększając tym samym kwotę zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych.

– Spółka zaznaczyła, że wydana decyzja nie jest ostateczna. Jest ona obecnie szczegółowo analizowana, a CCC.eu zamierza odwołać się od wydanej decyzji. Pod koniec sierpnia grupa CCC szacowała, że miała w drugim kwartale 2019 roku 341,9 mln zł zysku EBITDA wobec 402,1 mln zł zysku przed rokiem. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 159,5 mln zł, a zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł w II kwartale 88,1 mln zł. Ostateczny raport za I półrocze spółka poda 3 wrześniakomentowała Agnieszka Zaręba z Comparic24.tv.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

CCC już w drugiej połowie września publikował wstępne wyniki za drugi kwartał, które okazały się zdecydowanie lepsze od szacunków PAP, zauważa z kolei w rozmowie z Adamem Rakiem gość Comparic24.tv, Marcin Tuszkiewicz. Spółka szacowała, że w drugim kwartale osiągnęła 341,9 mln zł zysku EBITDA oraz zysk z działalności operacyjnej na poziomie 159,5 mln zł wyższy od oczekiwań rynków o blisko 50%.

– Musimy jednak pamiętać, że tak jak konsolidacja rynku i przejmowanie nowych spółek wpływać może na wzrost przychodów i zysków, to w przypadku CCC spółka musiała wyłożyć gotówkę na stół i przejmowała biznesy, których rentowność będzie dopiero poprawiać. Widać to między innymi w spadku wstępnych wyników w stosunku do tych z 2018 roku – dodaje Tuszkiewicz.

Akcje CCC cały czas w ciekawej sytuacji technicznej

CCC na wykresie technicznym testuje poziom istotnego wsparcia na ponad trzyletnich minimach. Co prawda wyniki wstępne pozwoliły silnie wzrosnąć i podejść pod dawne wsparcie z maja-lipca 2019, rynek jednak jeszcze tego samego dnia powrócił do deprecjacji.

Jeżeli obecne poziomy zostałyby trwale pokonane, wtedy kolejny poziom docelowy (wsparcie) widoczne jest dopiero w okolicach 110 złotych, co oznaczałoby silniejszą wyprzedaż akcji CCC i zejście na dołki z 2016.

Akcje CCC znajdują się najniżej od ponad 3 lat. Jak zareagują na wyniki półroczne? Źródło: TradingView
Akcje CCC znajdują się najniżej od ponad 3 lat. Jak zareagują na wyniki półroczne? Źródło: TradingView


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here